Na Kasprowym Wierchu śnieg, a w Zabarze rekord zimna. Tego nikt się nie spodziewał!

2019-07-10 12:58
Tatry góry
Autor: JAKUB ORZECHOWSKI/SE

Śnieg w lipcu brzmi jak żart, ale żartem nie jest! Tegoroczne lato wciąż zaskakuje! Po bijących rekordy upałach, przeplatanych burzami i deszczem z gradem, przyszedł czas na śnieg i rekordowo niskie temperatury. Pomimo tego, że lipiec nie należał od początku do najcieplejszych miesięcy, takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Gdzie dokładnie spadł śnieg i ile wynosi aktualny rekord zimna w Zabarze? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Śnieg w lipcu - ta informacja zaskoczyła wszystkich. Pamiętamy sytuacje, kiedy spadł on w kwietniu czy nawet w maju, ale nie w wakacje. Czerwiec sugerował, że możemy mieć do czynienia z prawdziwie gorącym latem. W wielu miastach w Polsce temperatury sięgały nawet 35 stopni Celsjusza, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej co rusz wydawał nowe ostrzeżenia o zagrożeniu upałem. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni na przełomie czerwca i lipca. Od pewnego czasu mamy do czynienia głównie z ochłodzeniem. Nikt jednak nie spodziewał się, że w Polsce spadnie śnieg.

Śnieg w górach - lipiec 2019

Lipiec w górach nie jest przyjemny dla turytów. Ci, którzy zdecydowali się na spędzenie tam swoich wakacji, mają do czynienia z niską temperaturą, porywistym wiatrem i naprawdę słabą widocznością. Co więcej, na najwyższych szczytach Tatr leży świeży śnieg! Według synoptyków, temperatura na Kasprowym Wierchu spadła poniżej zera (-0,2 stopni). Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostrzegło wszystkich, żeby nie wybierali się w góry bez odpowiedniego sprzętu.

Rekord zimna - lipiec 2019

Nie tylko Polacy zmagają się z zimnem. Krajowy Urząd Meteorologiczny poinformował, że we wsi Zabar znajdującej się na północy Węgrzech odnotowano najniższą temperaturę dla 10 lipca w historii. Termometry pokazały jedynie 3.5 stopnia Celsjusza. Dotychczas, najniższym wynikiem dla 10 lipca na Węgrzech był ten zanotowany w 2000 roku we wsi Gagyvendegi. Wówczas wskaźniki na termometrach pokazywały 4,3 stopni Celsjusza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze