Na hicie Patoreakcja Mata zarobił niezłą sumę. Jest bogatszy o...

2021-07-12 17:15
Mata
Autor: YouTube/SBM Label

Kolejny tydzień to kolejny sukces rapera Maty. Podczas Rap Festiwalu w Sławie artysta poinformował zgromadzoną pod sceną publiczność, że jego ostatni wielki hit Patoreakcja uzyskał status diamentowej płyty, który przyznawany jest na podstawie kryterium dochodowego. Ile zatem Mata zarobił na swoim numerze, do którego teledysk obejrzano już ponad 40 milionów razy?

Ile Mata zarobił na swoim hicie Patoreakcja? Ta kwota na pewno zwali z nóg niejedną osobę! Ostatni wielki hit rapera spotkał się z doskonałym przyjęciem ze strony nie tylko jego fanów, ale również opinii publicznej. Wystarczy tylko spojrzeć na liczbę wyświetleń i łapek w górę, jakie wygenerował nakręcony do niego wideoklip. Licznik pod teledyskiem pokazuje już ponad 40 milionów odsłon, natomiast liczba zdobytych przez niego łapek w górę zbliża się do miliona. Nic dziwnego, że utwór doczekał się prestiżowego trofeum. Podczas Rap Festiwalu w Sławie Mata obwieścił, że Patoreakcja uzyskała status diamentowej płyty, co jest największym osiągnięciem sprzedażowym w naszym kraju. Od marca 2017 roku statusy w przypadku singli przyznawane są w oparciu o kryteria dochodowe. Aby je uzyskać, raper musiał zarobić na swojej piosence odpowiednią sumę. Ile dokładnie?

Sonda
Zasłużony sukces?

Ile Mata zarobił na Patoreakcji?

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Związku Producentów Audio Video, wyróżnienia dla singli cyfrowych przyznawane są według udokumentowanej sumy wartości przychodu z tytułu pojedyncze nagranie audio (download), muzyka w tle (ringback tone), dzwonek telefoniczny wykorzystujący wyłącznie oryginalne nagranie (master ringtones) oraz przychodu przypisanego z tytułu streamingu do danego utworu. Aby uzyskać status diamentowej płyty dla singla Patoreakcja, Mata musiał zarobić na nim... 200 tysięcy złotych. Czy Kiss cam (podryw roku) powtórzy ten sukces? 

Te polskie hity kończą 10 lat. Każdy je zna!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze