Muzyka na Instagramie w Polsce - co to jest i jak korzystać w Stories?

2021-09-20 8:57
Instagram
Autor: pixabay.com

Muzyka na Instagramie jest już w końcu dostępna w Polsce! Na wprowadzenie tej popularnej na całym świecie funkcji polscy użytkownicy serwisu społecznościowego czekali od lat. Od teraz będą oni mogli używać swoich ulubionych piosenek jako podkładu muzycznego do opublikowanych na story wideo czy zdjęć. Jak skorzystać z funkcji?

Muzyka na Instagramie od lat była czymś, na co czekali wszyscy polscy użytkownicy tego popularnego na całym świecie serwisu. Chyba nie ma osoby, która choć raz nie zdenerwowała się podczas przeglądania story swojej ulubionej zagranicznej gwiazdy czy nagrywającego za granicą znajomego, widząc komunikat informujący o tym, że opcja Instagram muzyka nie jest dostępna w Polsce. Do tej pory funkcja była  zarezerwowana jedynie dla użytkowników z innych krajów. W Polsce, mimo wielu próśb, regularnie była pomijana. Teraz w końcu się to zmieniło! Od wczoraj, czyli od 19 września, muzyka na Instagramie jest już dostępna także w Polsce, co odnotowało już wielu użytkowników tego jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie! Oznacza to, że korzystający z aplikacji Instagram mogą używać utworów z dostępnej w serwisie bazy. Masz ochotę pokazać, jak bawisz się do swojej ulubionego utworu? A może chcesz poczuć się jak gwiazda i nagrać własne vertical video? Teraz zrobisz to na Instagramie! Poniżej wyjaśniamy, jak korzystać z Instagram muzyka.

Muzyka na Instagramie w Polsce

Tak, tak, to nie żart! Instagram muzyka rzeczywiście trafiło do Polski. Aby skorzystać z tej wyczekiwanej przez lata funkcji, należy zrobić zdjęcie na story bądź nagrać wideo, a następnie wybrać przycisk z naklejkami. Poza doskonale znanymi opcjami, takimi jak lokalizacja, wzmianka, hashtag czy pytania, w menu znajduje się również opcja muzyka. Po kliknięciu przycisku rozwinie się dostępna baza utworów, z której można wybrać ulubiony kawałek. To co, na pierwszy ogień może aktualny #1 Gorącej 20 Radia ESKA?

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze