Musically ZNIKA - zastępuje ją aplikacja Tik Tok! Jak działa i o co w niej chodzi?

i

Autor: Fot. Mariusz Gaczynski / East News

Musically - koniec na rzecz aplikacji Tik Tok! Jak działa i o co w niej chodzi?

2018-09-01 14:15

Koniec z Mucial.ly! Popularna aplikacja przestała być dostępna w sklepach z aplikacjami i zastępuje ją Tik Tok. Jak działa nowa aplikacja?

Musically nie działa - wiele osób, które 4 sierpnia 2018 chciały odpalić popularną aplikację mogły być zdziwione. Zamiast Musical.ly, na ekranie ich smartfona widniała ikonka nuty muzycznej, podpisanej Tik Tok! Jak zapewniają twórcy aplikacja daje nam znacznie więcej możliwości. Za jej sprawą wciąż możemy oglądać krótkie, często śmieszne filmiki ludzi z całego świata.

Facebook i Instagram wprowadzają limit czasu w swoich aplikacjach! O co chodzi?

Tik Tok - jak działa i co to jest?

Aplikacja Musically została połączona z bardzo popularną w Chinach aplikacją Tik Tok. Zdecydowano się jednak postawić na tą drugą nazwę. Jak działa Tik Tok? Zasada działania i obsługi jest niemalże identyczna, jak miało to w przypadku popularnego Musical.ly. Dostępna jest funkcja For You, pokazująca dopasowane pod użytkownika filmiki. Mamy do dyspozycji filtr VR, specjalne efekty i całą muzyczną bazę - starych, nowych i aktualnych hitów. Oprócz tego w łatwy sposób możemy reagować na filmy, które nam się podobają.

Aplikacja Tik Tok zacznie działać po ściągnięciu najnowszej aktualizacji Musical.ly.

Musically - dlaczego zniknęło?

O rewolucyjnej zmianie było wiadomo od listopada 2017 roku. Wtedy to Musical.ly przejęła chińska firma ByteDance, za ok. 1 miliard dolarów. O zmianie opowiedział Alex Zhu, współtwórca serwisu musically i wiceprezes Tik Tok: - Nazwa Tik Tok świetnie oddaje charakter krótkich filmików zamieszczanych na naszej platformie. Połączenie musical.ly z TikTok, to naturalne posunięcie, chociażby ze względu na wspólną misję obu aplikacji. Chcemy tworzyć społeczności, gdzie każdy może być twórcą.

Użytkowników może dziwić, że nazwa Musically przestała być używana. W końcu niedawno chwalono się niesamowitym wynikiem - 100 milionów użytkowników było aktywnych.