Murcix

i

Autor: https://www.youtube.com/watch?v=qeV2JWPXNeM, YT/Mortalcio

Influencerzy

Murcix musiała się tłumaczyć. Poszło o kopiowanie Friza i Ekipy

2023-07-28 10:39

Choć od rozpadu Ekipy minął już niemal rok, to w mediach społecznościowych nadal możemy doszukać się nieustannych nawiązań i porównań do tego, jak influencerzy radzili sobie będąc w paczce przyjaciół prowadzonej przez Friza do tego, jak sytuacja wygląda teraz. Tym razem wiele osób zauważyło mocne inspirowanie się, a nawet kopiowanie miniaturek. O takie działania oskarżona została Murcix, która postanowiła odnieść się do całej sprawy w jednym z wpisów.

Marta Błoch musiała mierzyć się w ostatnim czasie z wieloma nieprzychylnymi komentarzami i hejtem. Wszystko ze względu na materiał opublikowany przez Gimpera, w której zarzucał jej kopiowanie kontentu od innych twórców. Jako przykład podał produkcję Mortalcia, w której napisał do 500 firm z prośbą o darmowy prezent urodzinowy. Miniaturka filmu przedstawia czerwony samochód oraz screen rozmowy z Porsche. Dwa dni później Murcix opublikowała materiał, w którym przez 48 godzin korzysta jedynie z darmowych rzeczy. Grafika promująca jej film łudząco przypomina tę, którą dwa dni wcześniej wrzucił Patryk Baran. Po ogromie hejtu, który spadł na influencerkę, ta postanowiła wytłumaczyć się ze swoich działań i przedstawiła sprawę w nieco inny sposób, niż zrobił to Gimper.

Friz kiedyś i dziś

Murcix - miniaturki

Gimper postanowił poruszyć temat kopiowania miniaturek i inspirowania się grafikami innych twórców. Na podstawie komentarzy z Twittera podkreślił, że jest to coraz częstsza praktyka, do której niestety internauci zaczynają przywykać. Kilka godzin po tym, jak twórca opublikował materiał, głos zabrała Murcix.

Jeżeli już chcemy wytykać palcem osoby, które "kradną" miniaturki to powinniśmy wskazać większość twórców na YT. Ja obecnie odbieram miniaturki jako trend. Tak samo jak na tik toku macie trendy, tak na yt są one w postaci miniaturek. Inspiracja zagranicznymi twórcami jest w internecie od zawsze i nie jest to nic nowego, ani szokującego.

Influencerka dodała, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że dwa dni wcześniej podobnej grafiki użył kolega Friza.

Grafikowi powiedziałam, że chciałabym, żeby na miniaturce obok mojego zdjęcia była "rozmowa" z Teslą gdzie widnieje wiadomość czy dostanę od nich auto i dostałam to co dostałam. Ot, cała historia.

Marta odniosła się również do negatywnych komentarzy, które spływają na nią po tym, jak zaprzestała współpracy z Frizem i odeszła od Ekipy.

Ostatnie co chciałabym robić to kopiować miniaturki/pomysły z uniwersum ekipowego, gdzie uważam, że jest mi to na wyrost wmawiane i doszukiwanie się dosłownie wszędzie od czasów rozpadu. Robię kontent taki jaki robiłam od zawsze, staram się zadowolić swoich widzów i tyle.

Wiele osób uważa, że Marta Błoch ma całkowitą rację, a doszukiwanie się na siłę kopii i robienie dram z przypadkowych rzeczy oraz trendów jest mocno niepoprawne.

No napisała prawdę, przywalili się do niej, a praktycznie większość topowych influ ściąga pomysły, miniaturki z zagranicznych kont.

Nie rozumiem tego 90% filmów ma takie same miniaturki więc w czym problem ? A tak bo to Murcix

Murcix akurat ma w rację, jak oglądałem film gimpera to sam zatrzymałem na chwilę film, żeby wyszukać podobny tytuł filmu po angielsku i znalazłem multum identycznych miniatur które jasno wykazują że każdy kopiuje styl XD

Influencerka dodała również zdjęcie, na którym możemy zobaczyć przykłady bardzo podobnych miniaturek wpisujących się w obecny trend.