Muniek Staszczyk - wiek, żona, utwory, choroba. Co o nim wiemy?

2022-08-20 19:06
Muniek Staszczyk
Autor: PHOTO MARCIN GADOMSKI SE / EAST NEWS

Chyba nie ma w Polsce osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Muniek Staszczyk. Lider grupy T.Love jest aktywny na polskiej scenie muzycznej od kilku dekad. Z okazji 30-lecia płyty King przygotowaliśmy dla was zbiór najważniejszych informacji dotyczących tego legendarnego muzyka.

Muniek Staszczyk - wiek, żona, utwory, choroba: tych informacji na temat wokalisty poszukują polscy internauci. Bez dwóch zdań Muniek Staszczyk jest jedną z największych ikon polskiej sceny muzycznej. Artysta od lat cieszy się uznaniem w branży, a jego utwory nagrane z T.Love na stałe zapisały się na kartach historii fonografii. Kto nie zna takich hitów jak Warszawa, Lucy Phere czy Nie, nie, nie? Jakiś czas temu do sprzedaży trafiła najnowsza płyta zespołu zatytułowana Hau! Hau!, z której pochodzi między innymi nagrany we współpracy z Kwiatem Jabłoni singiel Pochodnia. Poniżej serwujemy najważniejsze informacje dotyczące muzyka.

Muniek Staszczyk - wiek

Ile lat ma Muniek Staszczyk? Urodzony w Częstochowie wokalista przyszedł na świat 5 listopada 1963 roku. To oznacza, że w tym roku skończy 59 lat.

Sonda
Jak często wracasz do starych piosenek?

Muniek Staszczyk - żona

Internautów zastanawia też życie prywatne artysty. Muniek Staszczyk od ponad 30 lat jest mężem Marty Staszczyk. W 1998 roku w mediach pojawiła się wiadomość o romansie lidera T.Love z o 10 lat młodszą od niego pracownicą jednej z wytwórni płytowych. Żona wybaczyła jednak ukochanemu i dziś tworzą szczęśliwą rodzinę.

Jak Marta wybaczyła mi zdrady? Napisałem o tym piosenkę "Dzieje grzechu"... Chyba jest aniołem. Nie znam takiej kobiety. Dwa razy miałem wystawione walizki - w 1998 i chwilę przed tym moim kryzysem, jesienią 2009 roku. I dwa razy mogłem wrócić jak marnotrawny. Chyba mam pier****ne szczęście. Niby jestem taki hop do przodu, a bez niej bym sobie nie poradził - mówił w rozmowie z Wysokimi Obcasami.

Muniek Staszczyk - utwory

Jakie są największe hity Muńka Staszczyka? Na przestrzeni lat artysta wydał mnóstwo numerów, które na stałe zapisały się na kartach historii rozrywki. Do najpopularniejszych kompozycji w jego dorobku należą: Pola, Warszawa, I love you, Nie nie nie oraz Lucy Phere.

Muniek Staszczyk - choroba

W 2019 roku, podczas pobytu w Londynie, Muniek Staszczyk dostał wylewu. W rozmowie z Polskim Radiem 24 artysta wyznał, że był to dla niego punkt graniczny. 

Kiedy wyszedłem ze szpitala, był wrzesień 2019 r. Takie sytuacje jak ta, uczą ogromnej pokory, dystansu. Następuje poważne przewartościowanie, jeśli chodzi o karierę i inne rzeczy w życiu - mówił.

Daria Zawiałow o wygranych Fryderykach, Sanah i Dawidzie Podsiadło
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze