Mundial 2018: Rosja to stan umysłu. Reporterzy ESKI już z przygodami!

i

Autor: fot. BARTEK SYTA/EAST NEWS Mundial 2018

Mundial 2018: Rosja to stan umysłu. Reporterzy ESKI już z przygodami!

2018-06-13 18:33

Reporterzy ESKI na własnej skórze przekonują się, że Rosja to stan umysłu. Przeczytajcie o przygodach naszej dziennikarskiej załogi wysłanej na Mundial 2018.

Mundial 2018 to wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć. Do Rosji wysłaliśmy więc naszych reporterów, których zadaniem jest relacjonowanie specjalnie dla was wydarzeń z piłkarskich Mistrzostw Świata 2018. Ich misja może jednak nie być łatwa. Dlaczego? Okazuje się, że dziennikarska ekipa ESKI na własnej skórze doświadcza przygód, które dowodzą, że Rosja to nie kraj, lecz stan umysłu!

Mistrzostwa świata 2018 na żywo. Bądź na bieżąco z ESKA Dawaj!

Autor: brak danych

Co słychać u polskich zawodników? Co robi kucharz reprezentacji? Jak nastroje u kibiców? Najnowsze informacje o Mundialu 2018 wrzucamy Wam codziennie na ESKA.pl!

Reporterzy ESKI bez sprzętu i ubrań!

Problemy naszych reporterów zaczęły się tuż po przylocie do Moskwy. Dziennikarze ruszając w dalszą drogę do Soczi zorientowali się, że... ich bagaże zostawiono w stolicy Rosji! Jak donosi Szymon Kępka, wewnątrz walizek znajdował się sprzęt, rzeczy osobiste i ubrania. Ekipa ESKI odzyskała dopiero część z bagaży. Zanim wróci do nich reszta, będą musieli chodzić w ubraniach, w których przyjechali z Warszawy.

Djengi były. Gdje maszyna?

Kolejne przygody dotyczyły wynajmu samochodu. Okazało się, że Rosjanie nie chcieli wydać auta, które zostało zorganizowane już dużo wcześniej przez internet. Innego nie dało się wypożyczyć, gdyż wszystko było nieczynne z powodu święta narodowego, na które trafili nasi reporterzy. Dziennikarzom pozostało tylko pytać "Djengi były. Gdje maszyna"? (Pieniądze były. Gdzie samochód?). Pomógł im dopiero Rosjanin, który dawniej bywał w Warszawie i Łomży (Kępka wspomina, że cały czas rozmawiali z nim łamanym rosyjskim). Ostatecznie udało im się za ogromne pieniądze zamówić taksówkę i dostać do hotelu.

Ceremonia Otwarcia Mundialu 2018 - co się będzie działo? [PROGRAM]

Autor: brak danych

Otwarcie Mundialu 2018 będzie hucznym i podniosłym wydarzeniem dla wszystkich kibiców! Co się będzie 14 czerwca na stadionie w Moskwie? Program poznacie na ESKA.pl

Jakby tego było mało, wymęczonych i krążących po przedmieściach reporterów zatrzymała policja. Na szczęście dziennikarze uniknęli długotrwałego legitymowania. Pomogły zapewnienia, że szukają drogi, oraz hasła: "Stanisław Czerczesow" (pochodzący z Rosji trener Legii Warszawa) i "Lewandowski".

Dobra pogoda nawet kiedy pada

Co jeszcze dziwiło reporterów? Na przykład to, że dla Rosjan pogoda zawsze jest piękna! Komunikat przed lądowaniem naszych reporterów brzmiał "Pogoda w Moskwie jest dobra". Tymczasem tak wyglądało to w Obiektywie Szymona:

Pomoc drogowa w Rosji

A jeśli w Rosji popsuje się wam samochód, trzeba zadzwonić pod numer widmo:

Rosyjski trzeci pas ruchu

Okazuje się też, że w Rosji zupełnie inaczej niż w Polsce rozumie się pojęcie "korytarz ratunkowy". Sytuację, w której samochody usuwają się z drogi dla jadącej na sygnale karetki, rosyjscy kierowcy wykorzystują także dla siebie. Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce na filmie naszego reportera:

Polacy już w Rosji!

Widać więc, że Rosja to naprawdę stan umysłu, a reporterzy Radia ESKA pewnie jeszcze nie raz się o tym przekonają. Oby nasza kadra miała spokojniejszy pobyt i mogli się skupiać przede wszystkim na meczach. Przyjazd polskich piłkarzy zarejestrowali nasi dzielni reporterzy:

Przyjazd futbolistów uświetnił zaś występ rosyjskiego zespołu ludowego. Posłuchajcie, jak przywitali naszych:

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE