WRPO Leszno

i

Autor: Kornel Malcherek WRPO Leszno

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Rydzynie. To możliwe dzięki funduszom europejskim

2018-09-17 15:38

W regionie leszczyńskim trwa bum budowlany. Nowe osiedla powstają jak grzyby po deszczu.

Szczególnie okalające Leszno gminy są wybierane jako miejsca pod budowę nowych domów. Do Dąbcza rok temu przeprowadziła się Paulina: - Dąbcze jest super. Leży blisko Leszna, nieopodal jest urokliwy zalew, wszędzie można dojechać rowerem. Przeprowadziłam się tu z rodziną i nie żałuję. No i cieszę się, że Dąbcze będzie przyłączone do sieci kanalizacyjnej - mówi kobieta.

Dąbcze należy do gminy Rydzyna. Mieszkańców gminy stale przybywa a to niesie ze sobą poważne wyzwania, jak choćby stara oczyszczalnia ścieków, którą przy pomocy Funduszy Europejskich udało się rozbudować. - W ostatnim czasie została zmodernizowana oczyszczalnia ścieków i poprzez wprowadzoną innowację w procesie modernizacji oczyszczalni pojawił się zupełnie nowy ciąg technologiczny, który jest nowoczesny,
w pełni zautomatyzowany, sterowany poprzez system komputerowy. To bardzo nas wszystkich, mieszkańców Rydzyny cieszy. Mówię nas mieszkańców, ponieważ my również, jestem tym mieszkańcem Rydzyny, który też jednocześnie jest beneficjentem możliwości tej oczyszczalni czyli będę mógł zrzucać ścieki z mojego gospodarstwa domowego - komentuje Grzegorz Brzeskot, prezes Zakładu Usług Wodnych we Wschowie.

WRPO Leszno

i

Autor: Kornel Malcherek WRPO Leszno

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Rozbudowa oczyszczalni ścieków kosztowała prawie 10 milionów złotych. Połowę inwestycji sfinansowała Unia Europejska w ramach WRPO 2014+. Pieniądze z WRPO 2014+ można pozyskać też na inne cele. Na jakie? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Od 28 września rusza nabór „Promocja gospodarcza regionu”.

WRPO Leszno

i

Autor: Kornel Malcherek WRPO Leszno