Mocna fala upałów w Polsce 2021 - żar poleje się z nieba. Najnowsza prognoza pogody

2021-07-05 15:20 Rafał Wróblewski PAP
Mocna fala upałów w Polsce 2021 - żar poleje się z nieba. Najnowsza prognoza pogody
Autor: LECH GAWUC/REPORTER / EAST NEWS Mocna fala upałów w Polsce 2021 - żar poleje się z nieba. Najnowsza prognoza pogody

Mocna fala upałów wraca do Polski. Nad nasz kraj napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe, a wraz z nim stopniowo wzrastać będzie maksymalna temperatura, prognozuje IMGW. Najcieplej będzie 8 lipca 2021, wtedy termometry mają pokazać nawet 33 stopnie Celsjusza.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce LIPIEC 2021 - fala upałów
  2. Pogoda w Polsce LIPIEC 2021 - deszcz, chłód

Mocna fala upałów w Polsce 2021 - żar poleje się z nieba. Najnowsza prognoza pogody na nadchodzący tydzień nie pozostawia wątpliwości. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podkreśla, że początek tygodnia zapowiada się ciepły, ale jeszcze deszczowy i burzowy. Jaka będzie pogoda w Polsce w lipcu 2021? - Od 6 do 9 lipca 2021, nad Polskę będzie napływać upalne powietrze zwrotnikowe. Stopniowo, od południowego zachodu, zacznie wzrastać maksymalna temperatura powietrza, osiągając najwyższe wartości w czwartek. Na Śląsku Górnym i Opolskim temperatura osiągnie wówczas 33 stopnie - czytamy. Jak wskazano, od 8 lipca na północy i zachodzie a dzień później już w całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. W sobotę spodziewana jest zmiana pogody, czyli w całym kraju ma dojść do ochłodzenia i przelotnych opadów deszczu.

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2021 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna pogoda

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda

Pogoda w Polsce LIPIEC 2021 - fala upałów

W poniedziałek pogoda ze zmiennym zachmurzeniem i z przelotnymi opadami deszczu oraz na północy i zachodzie burzami. Burzom towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, grad i porywy wiatru osiągające 80 km/h. Lokalnie na Pomorzu Wschodnim, Mazurach i Podlasiu punktowo może być do 50 mm opadu - czytamy w prognozie Instytutu. Zgodnie z prognozą 6 lipca 2021 na przeważającym obszarze ma już być pogodnie. Jedynie na północy spodziewać możemy się jeszcze przelotnych opadów deszczu oraz lokalnych burz. Napływ powietrza z południowego zachodu spowoduje wzrost temperatury do 30 stopni na Śląsku Dolnym i Opolskim, na pozostałym obszarze temperatura przekroczy 25 stopni - wskazało IMGW.

Pogoda w Polsce 7 i 8 lipca 2021 ciągle będzie dopisywać. Utrzyma się upalna wyżowa aura i temperatura na obszarze niemal całego kraju osiągnie, a nawet przekroczy 30 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na wybrzeżu, gdzie temperatura będzie wahać się od 21 do 25 stopni Celsjusza. Najcieplejszy będzie Śląsk Górny i Opolski, gdzie w czwartek temperatura sięgnie 33 stopni. Powietrze będzie wilgotne, stąd też na północy i zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

Pogoda w Polsce LIPIEC 2021 - deszcz, chłód

8 lipca 2021 od zachodu nasunie się niż z frontami atmosferycznymi, co przyniesie zmianę pogody. Upalne powietrze pozostanie jeszcze na wschodzie i w centrum kraju, gdzie temperatura osiągnie 32 stopnie. Chłodniej będzie nad morzem i na zachodzie od 21 do 25 stopni. Przemieszczający się przez Polskę niż z frontami przyniesie także burze z intensywnymi opadami deszczu, porywy wiatru do 75 km/h oraz lokalnie grad.

10 i 11 lipca mają być już chłodniejsze, z temperaturą kształtującą się w przedziale od 23 do 28 stopni Celsjusza. W sobotę ma być deszczowo, na wschodzie możliwe będą burze. Niedziela ma już być pogodna - deszcz popada tylko gdzieniegdzie na północy kraju.

Najnowsze