Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - slay i essa mają największe szanse na zwycięstwo! Co oznaczają?

2022-10-18 14:22
Młodzi ludzie
Autor: Pixabay

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku trwa w najlepsze. Internauci cały czas mogą zgłaszać swoje propozycje. Wysoce prawdopodobne wydaje się, że w tym roku młodzieżowym słowem roku zostanie essa bądź slay. Co oznaczają te zwroty? Wyjaśniamy.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - essa i slay z największymi szansami na zwycięstwo? Wszystko na to wskazuje! Cieszący się niesłabnącą popularnością plebiscyt właśnie wystartował. Internauci, którzy chcą mieć swój wkład w popularyzację używanych przez młodzież zwrotów, mogą już zgłaszać propozycje za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Słownika Języka Polskiego PWN. W ubiegłych latach triumfowały takie słowa jak śpiulkolot, alternatywka, dzban, XD i sztos. Co wygra w tym roku? Tegoroczna edycja, podobnie do poprzedniej, składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap plebiscytu wystartował 11 października. Do 8 listopada internauci mogą zgłaszać swoje propozycje. Po tym terminie jury wyłoni finałową dwudziestkę, a internauci w drugiej turze głosowania zdecydują, które słowo zostanie Młodzieżowym Słowem Roku 2022.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - GŁOSOWANIE. Jak, gdzie i do kiedy zgłosić słowo? [ZASADY]

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Slay - znaczenie słowa

Co to znaczy slay? Słowo używane niegdyś głównie przez użytkowników Twittera dzisiaj cieszy się popularnością wśród osób korzystających także z TikToka, Facebooka i Instagrama. Często używamy go, gdy chcemy wyrazić zachwyt nad czymś.

- Słyszałaś nową piosenkę Sanah? 

- Tak, ale slay!

Essa - znaczenie słowa

Essa to natomiast zwrot, który cieszy się największą popularnością na TikToku. Essa, jak podaje Słownik Języka Polskiego, to po prostu okrzyk radości. Gdy mówimy jednak, że ktoś ma essę, mamy na myśli, że jest bardzo wyluzowany i zachowujący spokój, nawet w stresujących sytuacjach.

Sonda
Które Młodzieżowe Słowo Roku 2021 podoba ci się najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze