Młodzieżowe skróty 2019 - co znaczą: nms, sql, nob? SŁOWNIK na ESKA.pl

2019-11-27 16:25 AD
Nastolatki
Autor: Dominik Gajda/REPORTER

Slang szkolny charakteryzuje się tym, że znaczenia słów mogą zmieniać się w każdym dziesięcioleciu. W Polsce wiele określeń zaczerpniętych jest z języka angielskiego, a czasem i innych slangów środowiskowych np. więziennego. Ci, którzy lata szkolne mają już za sobą, mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych zwrotów. Na ESKA.pl rozwiążemy wasz problem!

Każde pokolenie ma swój własny i niepowtarzalny sposób rozmowy. Słowa mają wielką moc, a ich znaczenie może zmieniać się na wiele sposobów. Skrót internetowy użyty w czasie rozmowy online pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas i przyspieszyć wymianę komunikatów. Młodzieżowe skróty 2019 - co znaczą: nms, sql, nob? To tylko kilka przykładów prawdziwie kłopotliwych skrótów, które możemy spotkać na forach, Facebooku, a nawet SMS-ach, które otrzymujemy od młodszych członków rodziny. Jeśli są dla was kompletnie niezrozumiałe, to za chwilę przestaną stanowić tajemnicę! Poniżej znajdziecie specjalny słowniczek ich znaczeń.

NMS- nudzi mi się - używane w SMS-ach i wiadomościach prywatnych na Facebooka.

CB- co u ciebie - skrót świetnie sprawdza się w prywatnych rozmowach.

NWM -nie wiem - tego skrótu możemy używać zarówno w wiadomościach, jak i na forach.

SQL -szkoła - to określenie wywodzi się z języka angielskiego i jest popularnym skrótem używanym nie tylko w języku pisanym lecz i mówionym. Znaczenie nie zmienia się od lat.

Co RB/ CR - co robisz? Skrót używany w rozmowach prywatnych.

Ught – o rany, czego nie rozumiesz - ten skrót znają również osoby, które od dawna nie są nastolatkami. Często pojawia się w rozmowach na forach.

Nob - ale słabe - skrót używany przez młodzież, który funkcjonuje zarówno w języku mówionym, jak i pisanym.

Ogar - ogarnij się - Skrót z języka polskiego, występujący zarówno w języku mówionym, jak i pisanym.

Dzk - dzięki - Skrót z języka polskiego. Dobrze sprawdza się w SMSach.

Najnowsze