Miss Polski 2019 - KTO WYGRAŁ? Wiadomo, kim jest nowa Miss Polski! [WYNIKI]

2019-12-08 23:34 RW
Miss Polski 2019 - kto wygrał?
Autor: Mateusz Jagielski/East News

Miss Polski 2019 wybrana! Kto wygrał tytuł najpiękniejszej kobiety w Polsce? Przekonajcie się i poznajcie nową królową - na ESKA.pl! Jubileuszowa, 30. edycja konkursu, odbyła się 8 grudnia w katowickim Spodku. W wielkim finale walczyły łącznie 24 piękności wyłonione podczas regionalnych eliminacji.

Miss Polski 2019 - kto wygrał? Wyniki podrzucamy w tym miejscu na ESKA.pl. Nowa Miss Polski otrzymała jednocześnie szansę startu w konkursie Miss Supranational, Miss Universe i Miss International. Miss Polski jest konkursem organizowanym od 1990 roku i by zostać jedną z kandydatek trzeba przejść przez kilka etapów. Najpierw organizowane są eliminacje na poziomie regionalnym, następnie zwyciężczynie, a także wicemiss poszczególnych województw biorą udział w ćwierćfinale i półfinale. Kobiety, którym uda się przebrnąć przez te etapy biorą udział w wielkim finale Miss Polski. 8 grudnia o godzinie 20:00 rozpoczął się właśnie finał Miss Polski 2019. W tym roku święto polskiej urody obchodziło jubileusz 30-lecia trwania konkursu. 

O koronę walczyły 24 piękności, które do finału trafiły dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Jubileuszową galę poprowadziła Paulina Sykut- Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Materiały archiwalne komentował natomiast Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą galę Miss Polski. Rozmowy z kandydatkami na tzw. backstagu przeprowadzi Agnieszka Hyży. Poza prezentacjami kandydatek do korony w pięknie zaaranżowanych pokazach modowych kolekcji, na scenie wystąpiły gwiazdy muzyczne: Grzegorz Hyży, Sylwia Grzeszczak i zespół Kombii.

Miss Polski 2019 - kto wygrał, wyniki

Finalistki Miss Polski 2019 oprócz korony i tytułu, walczyły także o nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Historyczną, bo pierwszą zwyciężczynią Miss Polski jest Ewa Szymczak. Reprezentantka z Łodzi odebrała koronę w sopockiej Operze Leśnej. Prestiżowy konkurs w całej historii wygrywała jeszcze m.in. Agnieszka Kotlarska, Karolina Zakrzewska, Klaudia Ungerman, Ewa Mielnicka, Magdalena Bieńkowska i tegoroczna reprezentantka Polski podczas Miss Supranational, Kamila Świerc. Nowa Miss Polski 2019 otrzymała koronę, którą w ubiegłym roku zdobyła Olga Buława. 

Kto wygrał Miss Polski 2019? Najpiękniejszą kobietą w Polsce, podczas wielkiej gali w Katowicach, została uznana Magdalena Kasiborska!

Magdalena Kasiborska pochodzi z Zabrza, ma 19 lat i 179 centymetrów wzrostu. Miss Beskidów 2019 i jak się okazało 8.12.2019 Miss Polski 2019 interesuje się sportem, modą i podróżowaniem. Magda jest w związku. 

I wicemiss Polski: Natalia Piguła
II wicemiss Polski: Marta Skwierczyńska
III wicemiss Polski: Dominika Konarska
IV wicemiss Polski: Karolina Wiltowska

Wyświetl ten post na Instagramie.
💃🏻♥️ Post udostępniony przez FINALISTKA MISS POLSKI 2019 (@magdalena_kasiborska)
Najnowsze