Miss Polonia - to te piękności zakładały koronę. Najpopularniejsze zwyciężczynie konkursu

2022-05-28 9:35
Korona Miss Polonia
Autor: Mateusz Jagielski/East News Korona, którą dostają zwyciężczynie konkursu Miss Polonia

Miss Polonia to najważniejszy konkurs piękności w Polsce. Ma wieloletnią tradycję w naszym kraju, ale jest także jednym z najstarszych konkursów tego typu na świecie. Przez lata korona trafiła do przepięknych kobiet, a wiele z nich rozpoznawane są do dziś. Przypominamy najpopularniejsze zwyciężczynie Miss Polonia.

Miss Polonia to konkurs, o którym z pewnością słyszeliście wszyscy. Co roku wiele młodych kobiet marzy o tym, aby założyć koronę dla najpiękniejszej Polki. Wyróżnienie to przyznawane jest już od dekad, a więc na liście laureatek jest już wiele nazwisk. W tym gronie znalazły się kobiety, które dzisiaj uznawane są za gwiazdy. Miss Polonia odnosiły także sukcesy na arenie międzynarodowej. Dwa razy zwyciężczyniom polskiego konkursu udało się zdobyć koronę Miss World. W 1989 roku była to Aneta Kręglicka, a w 2021 roku Karolina Bielawska. Kto znany także może pochwalić się tytułem Miss Polonia?

ZOBACZ TAKŻE: Miss Polonia 2022 - KANDYDATKI, FINALISTKI. Kto walczy na Miss Polonia 27 maja? [ZDJĘCIA]

Natalia Gryglewska - nowa Miss Polonia przeszczęśliwa po zwycięstwie! [WYWIAD]

Miss Polonia - najpopularniejsze laureatki

Miss Polonia po raz pierwszy zorganizowano w 1929 roku. Wygrała wtedy Władysława Kostakówna. Od tamtej pory do tego grona dołączyło wiele pięknych Polek. Przypominamy laureatki tytułu Miss Polonia, które z pewnością znacie z różnych programów telewizyjnych czy innych mediów. Znajdziecie je w galerii poniżej:

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze