Miss Polonia 2020 - FINALISTKI. Kto walczy o tytuł Miss Polonia? [KANDYDATKI]

Miss Polonia 2020 - FINALISTKI. Kto walczy o tytuł Miss Polonia? [KANDYDATKI]
Autor: Miss Polonia Miss Polonia 2020 - FINALISTKI. Kto walczy o tytuł Miss Polonia? [KANDYDATKI]

Przed nami wielki finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce - MISS POLONIA. Gala odbędzie się 8 marca, w Dzień Kobiet w Teatrze Wielkim w Łodzi. W wyborach bierze udział 20 przepięknych kandydatek z całej Polski. Jedna z nich zostanie 42. w historii laureatką Miss Polonia i przejmie koronę z rąk Karoliny Bielawskiej! Prezentujemy oficjalne zdjęcia wszystkich finalistek!

Miss Polonii 2020 - finalistki walczą o tytuł i bursztynową koronę, która warta jest ponad 50 tysięcy złotych. Kandydatka Miss Polski, która wygra konkurs będzie reprezentowała nasz kraj w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie w tym Miss World. W trakcie gali kandydatki zaprezentują się w kilku pokazach mody m.in. kolekcji sukni koktajlowych i ślubnych projektu Sylwii Romaniuk, sukniach wieczorowych z kolekcji Roberta Czerwika - projektanta gwiazd, a także kolekcjach marek LAV-MAG, Gorsenia i Gabbiano. Nie zabraknie także występów gwiazd muzycznych. Na scenie Teatru Wielkiego zobaczymy Alicję Szemplińską, Marcina Sójkę oraz Krystiana Ochmana - zwycięzców The Voice of Poland! Rozpoczęło się także głosowanie SMS na Miss Publiczności. Kandydatka z największą ilością głosów otrzyma ten tytuł i trafi automatycznie do TOP5 konkursu!

NAJSEKSOWNIEJSZA babcia świata ujawniła swój sekret! Aż trudno w to uwierzyć

Miss Polonii 2020 - konkurs

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego pierwsza edycja odbyła się w 1929 roku. Dla wielu z nich konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska, Izabella Krzan, Agata Biernat i Milena Sadowska to niektóre z laureatek konkursu.

Miss Polonii 2020 - finalistki

Miss Polonii 2020 - kandydatki, finalistki

 • 1. AMELIA TROCHIMCZUK

Międzyzdroje, woj. zachodniopomorskie, 19 lat, 165 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.1 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Od ponad 15 lat jeżdżę na nartach, a od 4 na snowboardzie. Wyjazdy w góry i sporty zimowe od dziecka były moją pasją. W niedalekiej przyszłości chciałabym zdobyć tytuł instruktora narciarstwa. Od zawsze w moim sercu były również taniec i muzyka. Studiuję kosmetologię oraz działam w modelingu od kilku lat.

 • 2. MAJA BISKUPSKA

Warszawa, woj. mazowieckie, 25 lat, 171 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.2 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem absolwentką wydziału Sztuki Nowych Mediów na ścieżce anglojęzycznej Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Obecnie pracuję jako junior graphic designer. Jestem zaangażowana w liczne akcje charytatywne. Szalenie uwielbiam sztukę, architekturę, muzykę i filmy.

 • 3. JESSICA GUZEK

Warszawa, woj. mazowieckie, 22 lata, 171 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.3 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

W tym roku ukończyłam studia dziennikarskie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. To właśnie z mediami, a dokładniej z telewizją wiążę swoją przyszłość. Jestem zakochana w świecie mody i fotografii, które towarzyszą mi w życiu codziennym.

 • 4. DARIA SZWABA

Gdańsk, woj. pomorskie 20 lat, 172 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.4 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem studentką drugiego roku wychowania fizycznego. Sport jest moją największą pasją. Pracuje jako trener w Akademii Sportowej Pomorze, prowadząc głównie grupy dziecięce. Kocham taniec i podróże.

 • 5. AGATA JAROSZ

Świdnik, woj. lubelskie, 23 lata, 172 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.5 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Ukończyłam administrację na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Moje zainteresowania są ściśle związane z kolejnymi studiami czyli kosmetologią. Uwielbiam także podróże, dzięki czemu mam okazję poznawać nowych ludzi ich kulturę, a także kuchnie. Od ponad 8 lat jeżdżę na motocyklach.

 • 6. WIKTORIA SOLECKA

Rząśnia / Częstochowa, woj. śląskie, 19 lat, 172 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.6 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Obecnie studiuję kryminalistykę i kryminologię na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Interesuję się ratownictwem medycznym. Uwielbiam również analizować zachowania przestępców oraz badać motywy zbrodni.

 • 7. KLAUDIA WONATOWSKA

Chełmża, woj. kujawsko-pomorskie, 23 lata, 172 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.7 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Studiowałam kierunek prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po przeprowadzce do Warszawy, zajęłam stanowisko administracyjne w międzynarodowej korporacji, co połączyłam z moją największą pasją - modelingiem. 

 • 8. WERONIKA DOMAGALSKA

Piastów, woj. mazowieckie, 25 lat, 172 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.8 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem magistrem prawa. W trakcie studiów pracowałam zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i polskich firmach - teraz już wiem, że wspaniale jest tworzyć coś od podstaw i w przyszłości chciałabym założyć własny biznes. Uwielbiam odkrywać świat, podróżować - najchętniej do Korei Południowej. W życiu najważniejsza dla mnie jest rodzina.

 • 9. NATALIA GRYGLEWSKA

Częstochowa, woj. śląskie, 22 lata, 173 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.9 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

W ubiegłym roku skończyłam dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Moją największą pasją są podróże oraz nauka języków obcych. Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia bo jestem osobą, która lubi nowe wyzwania.

 • 10. KLAUDIA PLESIAK

Łódź, woj. łódzkie, 22 lata, 173 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.10 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem absolwentką dziennikarstwa. Rozpoczęłam naukę w Pro Makeup Academy w Warszawie. Wizaż i charakteryzacja filmowa to obecnie moje największe pasje, z którymi mam nadzieję związać się także zawodowo. W moim życiu ważną rolę odgrywa także sport, szczególnie gra w siatkówkę, którą trenuję od kilku lat.

 • 11. NATALIA TARASIUK

Łosice, woj. mazowieckie, 22 lat, 173 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.11 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na dwóch kierunkach - Analityki gospodarczej na UMCS w Lublinie oraz Informatyki i ekonometrii na SGGW w Warszawie. Ponadto pracuję w wolnych chwilach jako modelka, a także pomagam rodzicom w gospodarstwie, a jest to prawdziwy owocowy raj. Uwielbiam również aktywnie spędzać czas ze swoimi najbliższymi, przygotowując smakowitości w kuchni.

 • 12. ROKSANA KAROLAK

Łagiewniki Nowe, woj. łódzkie, 22 lata, 173 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.12 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Od czterech lat studiuje dwa kierunki jednocześnie - prawo oraz dziennikarstwo. Między zajęciami chętnie uczestniczę w sesjach zdjęciowych czy pokazach mody, sprawiają mi one wiele przyjemności. Interesuje mnie gotowanie – zawsze, gdy spróbuje czegoś spektakularnego w restauracji, natychmiast staram się odtworzyć to danie w swojej wersji.

 • 13. DOMINIKA OLESZKO

Serock, woj. mazowieckie, 26 lat, 174 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.13 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego, na której uzyskałam tytuł Magistra Zarządzania w Wirtualnym Środowisku. Obecnie pracuję jako junior media planner. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, jeżdżąc na rolkach czy spacerując po parku. Bardzo lubię poznawać nowe miejsca, ludzi oraz obce mi kultury.

 • 14. KATARZYNA GWIAZDA

Ostrołęka, woj. mazowieckie, 25 lat, 175 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.14 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

W ubiegłym roku obroniłam tytuł magistra zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień pracuję w branży nieruchomości. Moją największą pasją jest sport, który towarzyszy mi od dziecka. Przez kilka lat trenowałam lekkoatletykę, a w moim dorobku mam kilka medali Mistrzostw Polski w skoku w dal i trójskoku. W wolnych chwilach lubię czytać książki, gotować oraz uczyć się języków obcych.

 • 15. FAUSTYNA WESPIŃSKA

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, 24 lata, 175 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.15 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Na co dzień studiuję organizację produkcji filmowej i telewizyjnej. Od dziecka towarzyszy mi sport. Przez 7 lat trenowałam siatkówkę oraz lekkoatletykę. Moją pasją jest też modeling i wizaż. Interesuję się także rozwojem osobistym i duchowym. Sporo medytuję i pracuję nad sobą we wszystkich sferach życia. Jedną z moich pasji są podróże oraz poznawanie nowych kultur i obyczajów. 

 • 16. ALEKSANDRA MRÓZ

Raszków, woj. wielkopolskie, 21 lat, 177 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.16 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem studentką na kierunku Wychowanie Fizyczne. Interesuję się szeroko pojętym rozwojem osobistym oraz psychologią i aktywnością fizyczną, z którymi również chciałabym związać przyszłość. Uwielbiam osiągać balans między duszą, a ciałem, dlatego na co dzień staram się czytać książki związane z rozwojem osobistym, słuchać podcastów psychologicznych oraz uprawiać różnego rodzaju aktywności.

 • 17. PAULINA SOKOWICZ

Łęczyca, woj. wielkopolskie, 21 lat, 177 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.17 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem studentką kosmetologii, ponieważ odkąd pamiętam inspirował mnie świat piękna, biznesu i silnych kobiet. Najwięcej radości w życiu przynoszą mi podróże i nic nie jest w stanie ich zastąpić. Kocham modeling, nałogowo uprawiam sport: biegam, tańczę, jeżdżę na rolkach, trenuję pole dance, zaczytuję się w dobrych kryminałach, przyszłość chciałabym także związać z projektowaniem ubioru. 

 • 18. MONIKA PRZYBYŁ

Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, 21 lat, 179 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.18 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem studentką 3 roku prawa w biznesie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Moją największą pasją jest lekkoatletyka. Od 8 lat trenuję skok wzwyż w bydgoskim klubie CWZS Zawisza. Jestem multimedalistką Mistrzostw Polski oraz półfinalistką Mistrzostw Europy. Interesuję się również ekologią i propaguję zdrowy styl życia. Uważam, że wszystko, co najlepsze, czerpiemy z natury.

 • 19. JUSTYNA JARCZEWSKA

Zduńska Wola, woj. łódzkie, 19 lat, 180 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.19 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Jestem studentką pierwszego roku Bankowości i Finansów Cyfrowych na Uniwersytecie Łódzkim. Interesuję się psychologią, a w wolnym czasie poświęcam się fotomodelingowi oraz aktorstwu. Nieustannie staram się rozwijać te pasje.

 • 20. CINDY BARANOWSKA

Berlin, Polonia Niemiecka, 20 lat, 184 cm wzrostu

SMS o treści: MISSPOLONIA.20 na 73601 (koszt 3,69zł z VAT/SMS)

Studiuję marketing mody. Ponadto pracuję w kancelarii prawnej, gdyż oprócz mody i sportu interesuje mnie również prawo. Jestem modelką, uwielbiam tańczyć oraz kocham podróże, dzięki którym mam możliwość poznawania nowych tradycji i kultur.

Najnowsze