WRPO Leszno

i

Autor: Urząd w Lesznie WRPO Leszno

Milionowe wsparcie z Unii Europejskiej na infrastrukturę społeczną

2018-10-24 15:13

W ramach podpisanych drugiego października umów dofinansowanie z WRPO 2014 + otrzymały pionierskie projekty społeczne, sprzyjające usamodzielnianiu się osób z niepełnosprawnością.

Projekty realizować będzie Powiat Poznański, Fundacja Dom Autysty oraz Stowarzyszenie NA TAK. Z Unijnego wsparcia cieszy się też Adam Kompowski z Fundacji Dom Autysty, która zbuduje nowy obiekt przystosowany dla osób z niepełnosprawnością przy ulicy Szamarzewskiego w Poznaniu. - To będzie pionierska placówka, na pewno potrzeba dużo więcej takich placówek, przewidywane wyjścia do kina, na koncerty. Generalnie dla nich rozwój, nauka samodzielności. Dla rodziców, co jest tutaj bardzo ważną funkcją jest odpoczynek - mówi.

Pieniądze z WRPO 2014+ Trafiły też do Stowarzyszenia Na Tak. - Jak będzie już lokal wyremontowany i przystosowany, zaczniemy treningi trzytygodniowe, miesięczne i półroczne. Najważniejsze, że są pieniądze na ten remont, ponieważ my jesteśmy stowarzyszeniem, które nie ma własnych pieniędzy, jedynie mamy z darowizn czy chociażby właśnie z jednego procentu. Z projektu dostaliśmy 320 tysięcy - mówi Ewa Kochańska prezes stowarzyszenia Na Tak.

WRPO Leszno

i

Autor: Urząd w Lesznie WRPO Leszno

Z kolei Powiat Poznański korzystając z otrzymanego dofinansowania z WRPO 2014 + przystosuje domki szeregowe w Lisówkach do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz seniorów. O unijnych projektach i naborach przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. 8 października zapraszamy do udziału w dialogu obywatelskim „Silne regiony, silna Europa”, który odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o godzinie 11:00. Przyjdź i Weź udział w dyskusji o przyszłości Europy po 2020 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na wrpo.wielkopolskie.pl. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.