Mikołajki 2018 - kto przynosi prezenty w innych krajach?

2018-12-06 10:36
Mikołajki 2018 - kto przynosi prezenty w innych krajach?
Autor: Wojtek Laski/East News

Wszyscy znamy starego, dobrego Świętego Mikołaja. Kto przynosi prezenty dzieciom w innych krajach? Dowiedzcie się na ESKA.pl 

6.12.2018 w Polsce i wielu krajach na świecie obchodzimy tak zwane Mikołajki lub inaczej Dzień Świętego Mikołaja. Tego dnia chętnie obdarowujemy się prezentami, które Mikołaj lub 'mały Mikołajek' zostawiają w skarpetkach, butach lub pod poduszką. A jak jest w innych krajach? Kto przynosi upominki dzieciom i dorosłym? Czy Mikołajki zawsze wypadają 6 grudnia? 

Kto przynosi prezent w innych krajach? 

W zależności od tego, gdzie na świecie się znajdujemy, inaczej nazywany jest Święty Mikołaj. We Francji podarki rozdaje świecki Pere Noel, Holandii -  Sinterklass, a w Szwecji skrzat Jultomte. W Chinach spotkamy Staruszka Bożonarodzeniowego, a w Rosji Dziadka Mroza. Ten ostatni pojawia się jednak dopiero w Nowy Rok. 

Mikołajki 2018 - Warszawa, Wrocław i Kraków. Jak spędzić 6 grudnia?

Kiedy obchodzi się Mikołajki na świecie? 

W niektórych krajach Mikołaj z upominkami przychodzi wcześniej lub później. Belgowie prezenty dostają już 5 grudnia. Podobnie jest w Holadnii, gdzie Sinterklass przypływa z Hiszpanii by rozdać grzecznym maluchom podarki. W USA Dzień Świętego Mikołaja przypada w adwentową niedzielę najbliższą 6 grudnia.

Najnowsze