Mieczysław Jurecki - dzieci, żona, rodzina, wiek, Budka Suflera

2019-09-17 16:39
Mieczysław Jurecki
Autor: wbf

Kim jest Mieczysław Jurecki? Najważniejsze informacje o gitarzyście Budki Suflera znajdziecie już teraz na ESKA.pl. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące Mieczysława Jureckiego.

Mieczysław Jurecki jest niezwykle cenionym polskim basistą. Artysta brał udział w ogromnej ilości nagrań zarówno rockowych, jak i jazzowych. W składzie Budki Suflera jest obecnie, a wcześniej pojawiał się trzykrotnie: najpierw w latach 1982-83, później w 1986-87 i między 1992 a 2002 rokiem. Oprócz nagrań z Budką Suflera muzyk wydał też trzy solowe albumy. Komponował i nagrywał piosenki m.in. dla Haliny Frąckowiak, Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Gąssowskiego czy Felicjana Andrzejczaka. Jest pomysłodawcą lubelskiego konkursu 'Solo życia' wspierającego młodych instrumentalistów.

Mieczysław Jurecki - wiek

Artysta urodził się 3 października 1956 roku we Wrocławiu. W 2019 roku muzyk będzie świętował swoje 63 urodziny.

Mieczysław Jurecki - żona

Mieczysław Jurecki swoją żonę poznał latem 1982 roku we Wrocławiu. Ślub muzyka odbył się już 27 listopada tego samego roku. Świadkiem Jureckiego był kolega z zespołu - Romuald Lipko.

Mieczysław Jurecki - dzieci

Artysta ma córkę Agnieszkę. Ojcem chrzestnym dziewczyny jest Tomasz Zeliszewski, który również jest członkiem Budki Suflera.

Mieczysław Jurecki u Kuby Wojewódzkiego

We wtorek 17 września muzyk będzie gościem w programie Kuby Wojewódzkiego.

Najnowsze