Męskie Granie 2020 - premiera singla Płoną góry, płoną lasy. Szykuje się nowy hit?

2020-11-13 12:45 ek
Męskie Granie 2020
Autor: Materiał Prasowy Męskie Granie 2020

Już 4 grudnia będzie miała miejsce premiera albumu Męskie Granie 2020. Album jest zapisem jedynego tegorocznego koncertu, który odbył się z Żywcu 8 sierpnia. Nowy singiel z tego wydawnictwa, czyli utwór zatytułowany Płoną góry, płoną lasy śmiga już w sieci. Więcej dowiecie się na ESKA.pl.

Męskie Granie 2020 - premiera singla Płoną góry, płoną lasy. To była szczególna edycja Męskiego Grania, trasy sponsorowanej przez Żywca od 2010 roku. Z powodu pandemii odbył się tylko jeden koncert, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w internecie. Pomimo niesprzyjających okoliczności zarówno artyści jak i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis oddajemy teraz w ręce słuchaczy. Na czele Orkiestry stanęli tym razem charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak Bananowy song grupy Vox czy Zanim zrozumiesz Varius Manx, oraz legendarne już utwory, jak Korowód Marka Grechuty i zespołu Anawa, Boskie Buenos Maanamu czy Płoną góry, płoną lasy Czerwonych Gitar.

Na płycie Męskie Granie 2020 można usłyszeć również Kasię Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył WaluśKraksaKryzys.

Tracklista Męskie Granie 2020

Płyta ukaże się w trzech formatach: CD, LP (w kolorach niebieskim, czerwonym i białym) oraz limitowanej kolekcjonerskiej kasety magnetofonowej. Album Męskie Granie 2020 można zamawiać na MYSTIC.pl. Tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

 1. Świt 
 2. Byłaś serca biciem
 3. Prędko, prędzej
 4. Nie stało się nic
 5. Boskie Buenos
 6. Uważaj na niego
 7. Płoną góry, płoną lasy
 8. Zanim zrozumiesz
 9. W dobrą stronę
 10. Korowód
 11. Bananowy song
 12. Nosowska - Nero (gościnnie Mata)
 13. Nosowska - Goń
 14. Bass Astral x Igo - Juno
 15. Bass Astral x Igo  - Druga pomoc (gościnnie Król)
 16. Król – Tuż przed północą (gościnnie WaluśKraksaKryzys)
 17. Król - Te smaki i zapachy
 18. Daria Zawiałow - Szarówka
 19. Daria Zawiałow - Niemiłość (gościnnie Tomasz Organek)

Utworu Płoną góry, płoną lasy możecie posłuchać TUTAJ. O pochodzącej z repertuaru Czerwonych Gitar kompozycji tak mówi Daria Zawiałow:

Spełniłeś moje marzenie - powiedział Błażej do kierownika orkiestry Michała Kusha, tuż po wysłuchaniu wstępnego aranżu do Płoną góry, płoną lasy. Mnie też wgniotło w fotel, umówmy się, to coś zupełnie innego niż jakże genialny oryginał. Jednak świeże spojrzenie, ten bollywoodzki klimat i to jak bardzo nasz Król i reszta składu się w tym odnaleźli - to wszystko sprawiło, że powstał jeden z najlepszych tegorocznych numerów w naszej setliście. To wspaniale, że tak ponadczasowy utwór jakim niewątpliwie jest Płoną góry, płoną lasy doczekał się nowego życia i nowej interpretacji. Jestem dumna ze wszystkich, którzy maczali w tym palce! Muszę przyznać, że to był mój ulubiony moment koncertu tegorocznej MGO.

Jesień 2020 - hity, które rozgrzeją w najbardziej kapryśny dzień! [WIDEO]
Najnowsze