Matura próbna 2021 - arkusze CKE: to zadanie sprawiło uczniom największy problem!

Matura
Autor: Rafal Gaglewski/REPORTER

Matura próbna 2021 z języka polskiego wystartowała! Jak z arkuszem poradzili sobie wszyscy tegoroczni maturzyści? Z tym zadaniem uczniowie mieli największy problem! Zobaczcie sami, jak matura próbna 2021 wyglądała z ich perspektywy.

Matura próbna 2021 z języka polskiego była bardzo trudna? Uczniowie zaraz po jej zakończeniu, podzielili się swoimi wrażeniami, między innymi w mediach społecznościowych. Kiedy tylko zamknęli arkusz z języka polskiego, wybrali się na Twitter, aby tam dowiedzieć się, jak egzamin próbny poszedł im kolegom i koleżankom. Okazuje się, że matura próbna 2021 wcale nie była taka prosta, jak większość uczniów się spodziewała. Otóż jedno z zadań, które widniało w arkuszu sprawiło uczniom naprawdę wiele trudności. Matura próbna 2021 - język polski. Jak z arkuszem poradzili sobie tegoroczni maturzyści? - Obawiałam się, ze polegnę, bo nie przeczytałam ani jednej lektury w liceum. Wczoraj pisałam dziewczynom, że będzie Pan Tadeusz i mi nie wierzyły. Ja się zaraz załamię, nic nie rozumiem z tego Pana Tadeusza.

Matura próbna 2021 - język polski był trudny? Wielu uczniów nie poradziło sobie z arkuszem, a największą trudność sprawiło im wypracowanie napisane w oparciu o lekturę Adama Mickiewicza Pan Tadeusz. 

Matura próbna 2021 - język polski

Matura próbna 2021 z języka polskiego odbyła się 3 marca. Wszyscy tegoroczni maturzyści rozpoczęli jej pisanie o godzinie 9:00. Egzamin okazał się jednak o wiele trudniejszy, niż większość uczniów się spodziewała. Największym problemem okazało się napisanie wypracowania opartego na lekturze Pan Tadeusz. 

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?
Najnowsze