Matura poprawkowa 2022 - data. Kiedy wyniki z egzaminu?

2022-08-13 16:46
Matura
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Wielu absolwentów szkół ponadpodstawowych cieszy się wynikami rekrutacji na uczelnie wyższe, ale są też i tacy, którzy nie zdali matury w pierwszym terminie i podchodzą do matury poprawkowej. Ta, jak co roku, odbywa się w sierpniu. Sprawdźcie dokładnie, kiedy maturzyści przystąpią do egzaminu i kiedy mogą spodziewać się wyników.

Kiedy jest matura poprawkowa 2022? Tegoroczny egzamin maturalny przyniósł najlepsze od lat wyniki. Maturę zdało w sumie 78,2% wszystkich uczniów, co było najlepszym rezultatem od 2019 roku. Niestety, nie wszystkim maturzystom się powiodło. 15,5% wszystkich zdających otrzymało prawo do poprawki w sierpniu. Standardowo najwięcej problemów przysporzyła nazywana królową nauk matematyka. Centralna Komisja Egzaminacyjna umożliwia poprawę egzaminu maturalnego w sytuacji, gdy przystępujący do niego nie otrzymał minimalnej liczby punktów tylko z jednego przedmiotu. W przypadku dwóch lub więcej niezdanych egzaminów uczeń może przystąpić do ponownego rozwiązania arkuszy dopiero w kolejnym roku. Sprawdźcie, kiedy odbywa się matura poprawkowa 2022 i kiedy można spodziewać się wyników.

Średnie krajowe wyniki matur 2022 najlepsze od lat! Jest jednak gorzej niż przed pandemią

Doda pokłóciła się z mamą! To przez nią usunęła sceny z teledysku

Matura poprawkowa 2022 - kiedy jest?

Odbywająca się w sierpniu matura poprawkowa to szansa dla wielu uczniów, którzy chcą w październiku rozpocząć studia. W tym roku matura poprawkowa została zaplanowana na 23 sierpnia. Dokładnie we wtorek, o godzinie 9:00, absolwenci szkół ponadpodstawowych przystąpią do rozwiązywania arkusza z przedmiotu, z którym nie poradzili sobie w maju.

Matura poprawkowa 2022 - wyniki

Wyniki matur poprawkowych będą dostępne już we wrześniu. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, zostaną one opublikowane dokładnie 9 września.

Sonda
Przystępujesz do egzaminu poprawkowego z matury 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze