Matura poprawkowa 2020 - do kiedy deklaracja? Tylko kilka dni na złożenie wniosku!

2020-08-11 13:13 Rafał Wróblewski
Matura poprawkowa 2020 - do kiedy deklaracja? Tylko kilka dni na złożenie wniosku!
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Matura poprawkowa 2020 - do kiedy deklaracja? Tylko kilka dni na złożenie wniosku!

Matura poprawkowa 2020 to druga szansa dla uczniów, którym powinęła się noga na egzaminie dojrzałości w pierwszym terminie. Jak co roku, z poprawki matury, mogą skorzystać osoby, które przystąpiły do wszystkich egzaminów obowiązkowych, ale nie zdały tylko jednego z przedmiotów. Najczęściej jest to matematyka. Jeśli chcecie poprawić egzamin dojrzałości, to należy wypełnić deklarację. Skąd ją pobrać i jak wypełnić? Krok po kroku wyjaśniamy i podajemy szczegóły na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Poprawka matury 2020 - do kiedy deklaracja?
  2. Matura poprawkowa 2020: deklaracja - skąd pobrać?
  3. Poprawka matura 2020 - jak wypełnić?

Matura poprawkowa 2020 - do kiedy deklaracja? Termin jest już znany. Niektórych może zaskoczyć krótki czas na złożenie wniosku wyrażającego chęć poprawienia egzaminu. Do kiedy deklaracja poprawki matury 2020 i jak wypełnić? Podpowiadamy w tym miejscu. Z egzaminu dojrzałości drugiej szansy mogą skorzystać osoby, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych części matury w wersji podstawowej i co najmniej jednego egzaminu rozszerzonego, ale nie zdały wyłącznie jednego z przedmiotów w części pisemnej. Matura jest zdana wtedy, gdy uczeń zdobędzie minimum 30 punktów procentowych. Historia, a tak naprawdę trzy ostatnie lata pokazują, że coraz więcej osób zdaje egzamin i coraz mniej uczniów ma prawo do poprawki. W 2018 roku do egzaminu dojrzałości poprawkowego przystąpiło 36 tysięcy osób, a w 2019 mniej, bo 31 tysięcy. 

Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Poprawka matury 2020 - do kiedy deklaracja?

Poprawka matury 2020 nie jest obowiązkowa, ale jeśli nie zdaliście jednego przedmiotu, to warto z takiej szansy skorzystać. Zanim jednak będziecie mogli przystąpić do matury poprawkowej w sierpniu 2020, należy złożyć w sekretariacie dyrektora, pisemne oświadczenie o chęci przystąpienia do egzaminu dojrzałości w drugim terminie. W poprzednich latach uczeń na złożenie deklaracji miał 7 dni. Teraz wniosek o poprawkę należy dostarczyć na trzy dni od dnia ogłoszenia wyników. 

Wyniki matury 2020 pojawią się 11 sierpnia. Deklaracja poprawkowa musi być złożona do 14 sierpnia. 

Matura poprawkowa 2020: deklaracja - skąd pobrać?

Matura poprawkowa najczęściej zdawana jest z matematyki, z którą niektórzy uczniowie kompletnie sobie nie radzą. Można się spodziewać, że i w 2020 roku najwięcej osób będzie chciało poprawić właśnie ten przedmiot. Deklarację, za sprawą której wyrazicie chęć wzięcia udziału w poprawce należy pobrać  należy pobrać z oficjalnej strony OKE lub poprosić o niego w sekretariacie waszej szkoły.

Poprawka matura 2020 - jak wypełnić?

Jak wypełnić deklarację do poprawki z matury 2020? W górnym prawym rogu pod miejscowością i datą należy wpisać nazwę szkoły, do której uczęszczaliście. Następnym krokiem niech będzie wpisanie imienia i nazwiska, a także numeru PESEL zdającego. Poniżej znajduje się tabela, w której trzeba wpisać: rodzaj matury (ustna lub pisemna), przedmiot, oraz poziom egzaminu. Na samym dole kartki, oświadczyć, że znacie termin i harmonogram egzaminu poprawkowego. I gotowe. Później tylko przygotowanie się do poprawki i nadrobienie zaległości.

Najnowsze