Matura poprawkowa 2016: harmonogram ustnych i pisemnych egzaminów poprawkowych

2016-08-23 12:32
Matura poprawkowa 2016: harmonogram ustnych i pisemnych egzaminów poprawkowych
Autor: Fot. Bulls Daty matur poprawkowych

Matura poprawkowa 2016: harmonogram ustnych i pisemnych egzaminów poprawkowych już teraz na ESKA.pl Poprawka matury to ostania szansa dla tych, którym nie powiodło się w pierwszym terminie.

Matura poprawkowa 2016 podobnie jak w poprzednich latach została zaplanowana na koniec sierpnia. Egzaminy poprawkowe są ostatnią szansą dla uczniów, którzy w pierwszym terminie nie zaliczyli jakiegoś egzaminu. Dopuszczeni do poprawki są jednak tylko ci uczniowie, którzy oblali tylko i wyłącznie jeden ze sprawdzianów. W sesji poprawkowej mogą brać udział również ci maturzyści, którzy są niezadowoleni ze swoich wyników i chcieliby któryś z egzaminów poprawić, by dostać się na wymarzone studia.

Matura poprawkowa 2016: harmonogram

Egzaminy, które można poprawiać podzielone są na część ustną i pisemną. Daty matury poprawkowej 2016 rozpisane zostały poniżej:

  • Część pisemna - 23 sierpnia 2016 roku, rozpoczęcie o godz. 9:00
  • Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne - prezentacja i wypowiedź) - 24-26 sierpnia 2016 roku

Na wyniki matury poprawkowej 2016 uczniowie będą musieli poczekać prawie do połowy września 2016 roku.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze