Matura poprawkowa 2015: arkusze i odpowiedzi z języka polskiego - Relax Take It Easy!

2015-08-25 17:14
Matura poprawkowa - egzamin
Autor: pixabay.com Matura poprawkowa z języka polskiego

Matura poprawkowa 2015 z języka polskiego odbędzie się już 25 sierpnia. Jakie tematy wypracowań pojawią się na powtórce z polskiego? Odpowiedzi szukajcie w arkuszach matury poprawkowej 2015 z języka polskiego na ESKA.pl 

Matura poprawkowa 2015 z języka polskiego startuje wraz z innymi pisemnymi egzaminami poprawkowymi we wtorek 25 sierpnia o godz. 9:00. Uczniowie, którzy nie poradzili sobie z pytaniami wypracowań w pierwszym terminie, mają jeszcze jedną szansą na to, aby uzyskać świadectwo dojrzałości. Czy pytania wypracowań na poprawce będą trudniejsze niż w terminie majowym? O tym przekonamy się tuż po zakończeniu egzaminu poprawkowego. 

Matura poprawkowa 2015 z języka polskiego - arkusze i odpowiedzi

Czy arkusze w formacie pdf z poprawki języka polskiego będzie można znaleźć na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej? Niestety nie. Od jakiegoś czasu CKE na swojej stronie związanej z egzaminami publikuje jedynie arkusze i odpowiedzi matury w terminie majowym. Uczniowie przystępujący do poprawki będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nie ma co liczyć na szybkie pojawienie się odpowiedzi z polskiego w sieci. Jakkolwiek arkusze z matury poprawkowej z języka polskiego 2015 umieścimy w tym artykule tuż po ich pojawieniu się w internecie. 

Matura poprawkowa 2015 z języka polskiego - przecieki 

Z pierwszych informacji zdobytych od uczniów, którzy opuścili salę egzaminacyjną 25 sierpnia, wynika, że jeden z tematów wypracowań na maturze poprawkowej z języka polskiego odnosił się do Dziadów Adama Mickiewicza. 

Matura poprawkowa 2015 z języka polskiego - jak się przygotować?

Tuż przed maturą warto zadać o dobre samopoczucie psychiczne. Spacer i długi sen pozwolą nam przygotować umysł do walki z zadaniami maturalnymi. Ci z Was, którzy nie mogą przestać myśleć o zbliżającym się egzaminie mogą jeszcze raz zerknąć na tematy wypracowań z matury poprawkowej w 2014. Arkusze z ubiegłorocznej poprawki znajdziecie w linku poniżej: 

Matura poprawkowa z języka polskiego 2015 już 25 sierpnia. Pamiętajcie o psychicznym relaksie przed podejściem do egzaminu. Relax, Take It Easy! 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze