Matura 2021 - uczniowie będą 'testowani' przed egzaminem? Nowy pomysł MEiN

2021-04-16 10:28 Adam Bysiek
Matura
Autor: pixabay

Matura 2021 coraz bliżej. Wiele osób zastanawia się, co zrobić, by w dobie pandemii koronawirusa egzaminy były bezpieczne dla uczniów i nauczycieli. Okazuje się, że MEiN rozważa nowy pomysł, o którym więcej powiedział minister Czarnek. To bardzo ważny komunikat dla wszystkich uczniów, którzy przystąpią do matury w 2021 roku. Powszechnie wiadomo, że bezpieczeństwo to kluczowa dla rządu kwestia i pomimo, że w Polsce szczepionki dostępne są już od ponad 4 miesięcy, rząd nadal czuwa nad ograniczeniem transmisji wirusa.

Matura 2021 ma odbyć się tak jak pierwotnie zakładano, czyli w maju. Pierwsze egzaminy zaplanowano na 4.05. W związku z pandemią koronawirusa uczniowie, w tym także maturzyści, od wielu miesięcy uczą się zdalnie. Wszystko po to by jak najbardziej ograniczyć transmisję koronawirusa. Egzaminy maturalne potrwają prawie miesiąc, dlatego wszystkim zależy na tym, by uczniowie i nauczyciele w trakcie egzaminów byli bezpieczni. 

Matura 2021 - testy dla uczniów przed egzaminem

Matura 2021 i testy na COVID-19 dla uczniów przed egzaminem, to bardzo prawdopodobny scenariusz z jakim uczniowie mogą mieć do czynienia. W piątek 16 kwietnia 2021 roku minister Czarnek w rozmowie z TVN24 ujawnił hipotetyczny rys tego, jak może wyglądać matura 2021. Minister edukacji zapytany o to czy jest za pomysłem szczepień odpowiedział, że należy szczepić w pierwszej kolejności tych najbardziej zagrożonych

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

W dalszej części rozmowy w Jeden na Jeden minister dodał, że jednym z pomysłów na zwiększenie bezpieczeństwa jest szybkie testowanie maturzystów przed egzaminem. Matura 2021 i szybkie testy dla uczniów przed wejściem na salę, to pomysł, który minister rozważa. - Będziemy o tym nadal rozmawiać. To dobry pomysł, który warto brać pod uwagę - powiedział mister Czarnek.

Najnowsze