Matura 2021 - przedmioty, które musisz zdać, aby dostać się na wymarzone studia

Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora
Autor: F1Digitals/pixabay.com Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora

Matura 2021 zbliża się wielkimi krokami! Mimo nadchodzącego terminu, wielu uczniów wciąż zastanawia się, jakie przedmioty warto zdać, aby dostać się na wymarzone studia. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, które z nich są wybierane najczęściej i na jakie studia można się po nich wybrać.

Matura 2021 rozpocznie się już wkrótce! Mimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa, tegoroczni maturzyści nieustannie przygotowują się do nadchodzących egzaminów i analizują najlepsze z możliwych rozwiązań. Choć niektórzy uczniowie już doskonale wiedzą, jakie przedmioty będą chcieli zdawać na swojej maturze, istnieje też liczna grupa uczniów kompletnie nie zdecydowanych. 

Matura 2021 - jakie przedmioty wybrać, aby dostać się na wymarzone studia? Przedmioty wybierane przez uczniów na maturze bardzo często zależą od dalszych wymagań na wytypowanych przez nich studiach, a jak wiadomo, każda uczelnia wyższa rządzi się swoimi prawami. Inne przedmioty będą mile widziane na kierunku dziennikarskim, a jeszcze inne na kierunku ekonomicznym. Z racji, że matura 2021 zbliża się wielkimi krokami, postanowiliśmy zbadać ten temat i zobaczyć, jakie przedmioty na maturze są najczęściej wybierane przez uczniów. Być może sama popularność wybieranych zajęć podpowie wam co nieco. 

Matura 2021 - najczęściej wybierane przedmioty 

Matura 2021 odbędzie się już niebawem, a zaraz po niej dla wielu uczniów rozpocznie się kolejny etap edukacji, czyli studia. Jakie zatem przedmioty wybrać na maturze, aby dostać się na wymarzoną uczelnię? Poniżej wypisane są przedmioty wybierane przez uczniów najczęściej: 

  • Język angielski - to właśnie ten przedmiot jest zwycięzcą matury! Niespełna 60 procent uczniów wybiera go na poziomie rozszerzonym i słusznie! Znajomość języka obcego z pewnością zaprocentuje na studiach.
  • Geografia - to następny przedmiot w kolejce! Na maturze w tamtym roku zdecydowało się na niego prawie 30 procent maturzystów. Geografia otwiera drzwi na większość kierunków.
  • Matematyka - niecałe 25 procent uczniów sięga po ten przedmiot w wersji rozszerzonej! Idealny dla osób celujących w kierunki techniczne bądź ścisłe.
  • Język polski - lekko ponad 20 procent maturzystów ten przedmiot wybiera jako swoje rozszerzenie! To idealna propozycja dla osób, które wybierają się na kierunki humanistyczne oraz społeczne.
  • Biologia - ostani przedmiot na naszej liście! Biologię na poziomie rozszerzonym wybiera niecałe 20 procent uczniów, którzy chcieliby spróbować swoich sił na studiach o kierunku medycznym, przyrodniczym, czy też psychologicznym. 
Matura z polskiego 2020. Jak poradzili sobie uczniowie z Rzeszowa?
Najnowsze