MATURA 2021 - czego nie można robić w trakcie egzaminu?

2021-04-20 13:56 Adam Bysiek
Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora
Autor: F1Digitals/pixabay.com Matura i egzamin ósmoklasisty na innych zasadach! Mamy oficjalne stanowisko kuratora

Matura 2021 coraz bliżej, a w sieci pojawiają się sprzeczne informacje co do tego co można, a czego nie można robić podczas pisania egzaminu. Nadszedł czas na to aby w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości i doprecyzować kwestie dotyczące regulaminu i sytuacji, które mogą spowodować bardzo nieprzyjemne konsekwencje, jak chociażby te związane z usunięciem z sali. Niestety jest wiele okoliczności, w których należy uważać.

Matury 2021 coraz bliżej. Oczywiście już na samym początku życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom, aby egzamin, do którego przystąpią w 2021 roku był jak najłatwiejszy i by poszedł wszystkim świetnie. Chcemy jednak zapoznać Was z ważnymi informacjami co do przebiegu całej procedury, tak by nikomu nie umknęły istotne zakazy, które mogą mieć wymierny wpływa na to, czy zdacie maturę 2021. Matura 2021 już niebawem, a więc czas sprawdzić, czego nie można robić w trakcie pisania egzaminu dojrzałości. Jest kilka kwestii, na które trzeba szczególnie uważać zdając egzamin. Pierwsza i kluczowa to oczywiście ściąganie i wnoszenie na salę jakichkolwiek ściąg. Gdyby doszło do sytuacji, w której dana osoba zostałaby złapana na gorącym uczynku, wiązałoby się to z natychmiastowym przerwaniem egzaminu i niemożnością zdawania go w tym samym roku.

MATURA 2021 - czego nie można robić?

 Kolejny ważny zakaz dotyczy telefonów komórkowych i wszelkich innych urządzeń elektronicznych  i telekomunikacyjnych - te należy zabezpieczyć i nie wolno nawet wnieść ich na salę egzaminacyjną, a za niedostosowanie się do tego nakazu grążą dotkliwe konsekwencje - nawet dla pozostałych zdających, których egzamin w takich okolicznościach zostałby całkowicie unieważniony. Centrala Komisja Egzaminacyjna od lat skrupulatnie trzyma się wyznaczonych przez siebie reguł i dotkliwie kara tych nieposłusznych, ponieważ takie osoby stanowią poważne zagrożenie dla uznania ważności egzaminu pozostałych absolwentów.

MATURA 2021: czy matematyka zaskoczyła?

Matury 2021 - czego nie można mieć przy sobie?

W Internecie tysiące osób debatują nad kwestią czego nie można mieć przy sobie w trakcie egzaminu maturalnego w 2021 roku. Krótko mówiąc na sale nie można wnieść praktycznie niczego poza niezbędnymi i zatwierdzonymi przez członków komisji przyborami. W ten oso sposób przystępując do zdawania matury z matematyki należy pamiętać, że kalkulator, którego będziecie używać musi być najprostszym z możliwych i nie może zawierać takich funkcji jak profesjonalny sprzęt obliczeniowy. Linijka, cyrkiel, ołówek i ekierka muszą zostać zabezpieczone w przeźroczystym worku i muszą spełniać wymagania udostępnione na stronie CKE. 

Najnowsze