Matcha Latte - przepis. Jak zrobić napój Maty ze słynnej sieciówki?

2021-10-19 11:29
Mata
Autor: Lukasz Kalinowski/East News, canva

W poniedziałek 18 października do znanej sieci restauracji fast-food w Polsce, trafił specjalny zestaw rapera Maty. W jego skład wchodzi spory cheesburger, frytki oraz napój Vanilla Matcha Latte, który wywołał zamieszanie w sieci. Jak zrobić Vanilla Matcha Latte samemu w domu? Przepis na napój Maty ze słynnej sieciówki, znajdziecie poniżej.

Matcha Latte - przepis. Jak zrobić napój Maty ze słynnej sieciówki? Mata, czyli Michał Matczak to polski raper, który w ostatnim czasie jest coraz bardziej popularny. Jego piosenki gromadzą miliony odsłon w sieci, a na koncertach pod sceną bawi się niesłychana liczba osób. W ostatnim czasie zrobiło się głośno o raperze, dlatego że został twarzą popularnej sieciówki typu fast-food. Chodzi oczywiście o restaurację Mc Donald's, która wypuściła w miniony poniedziałek 18 października specjalny zestaw do sprzedaży. Zestaw Maty składa się z potrójnego cheesburgera, średnich frytek, a także Matchczak latee, czyli Vanilla Matcha Latte. Oprócz tego do każdego zestawu dołączane są specjalne, kolekcjonerskie wlepki. Oczywiście pierwszego dnia akcji, wiele osób udało się do restauracji w celu skosztowania zestawu młodego rapera. Niestety chwilę później w sieci zawrzało, a to wszystko przez napój Matchczak Latte, który okazał się być dla większości totalną porażką.

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live

Matcha Latte - jak zrobić Matchczak Latte w domu?

Po wpadce Mc Donald's z niesmaczną Vanilla Matcha Latte w Zestawie Maty w sieci zawrzało. Zaczęły pojawiać się trendy między innymi na TikToku, gdzie użytkownicy wylewają picie do śmietnika. Jak zrobić Matcha Latte samemu w domu, aby napój był smaczny? Poniżej znajdziecie przepis na Matcha Latte, który zrobicie w domowym zaciszu bez problemu.

Do wykonania Vanilla Matcha Latte potrzebujesz:

  • 1 łyżeczkę zielonej herbaty w proszku (Matcha)
  • pół szklanki mleka 3,2% lub mleka roślinnego/migdałowego
  • 1-2 łyżeczki cukru
  • syrop waniliowy lub cukier z wanilią do smaku

Wykonanie:

Łyżeczkę proszku Matcha rozpuścić w odrobinie zimnej wody lub mleka roślinnego. Następnie należy podgrzać mleko, posłodzić je cukrem oraz dodać ewentualnie syrop waniliowy do smaku. Następnie pozostało już tylko spienić je spieniaczem i zalać nim rozpuszczoną Matchę. Gotowe!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze