Mata

i

Autor: AKPA

Sukces

Mata z pierwszym podwójnie diamentowym rapowym albumem w Polsce!

2024-06-21 14:32

Płyta “Młody Matczak” bije kolejne rekordy. Już oficjalnie stała się pierwszym rapowym albumem w Polsce, który osiągnął status podwójnie diamentowej płyty! To ogromny sukces młodego rapera, który w błyskawicznym tempie stał się jedną z najważniejszych postaci polskiego przemysłu muzycznego.

“Młody Matczak” to druga płyta Maty, która ukazała się 1 października 2021 roku i już w preorderze osiągnęła status podwójnej platyny. Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo była “Patoreakcja”, szeroko komentowana ze względu na mocne wersy artysty, nawiązujące do reakcji ludzi na utwór “Patointeligencja”. Nowym hitem lata, już od pierwszych dni od premiery, stało się „La la la (oh oh)” z udziałem White’a 2115, a kolejny singiel “Papuga” z gościnnym udziałem Quebonafide i Malika Montany bardzo szybko zdobył miliony wyświetleń na YouTube. Z perspektywy czasu, największy sukces odniósł jednak utwór “Kiss Cam”, który przekroczył niebotyczną granicę 100 milionów odsłuchów na Spotify oraz znalazł się na liście Billboard 200 Excluding US, jako pierwszy polskojęzyczny utwór w historii.

Taco Hemingway wyprzedał Narodowy! Jest jeszcze jedna niespodzianka dla fanów

Mata bawił się z fanką na studniówce!

Ogromny sukces płyty

Po premierze pełnego albumu “Młody Matczak”, krążek nie schodził z notowania OLiS przez 22 tygodnie i stał się najczęściej słuchaną polską płytą na Spotify w 2021 roku. Wydawniczy fenomen “Młodego Matczaka” potwierdza również historyczny, koncertowy wyczyn Maty. Zaledwie dzień po premierze albumu, na warszawskim lotnisku Bemowo odbył się pamiętny występ artysty, który zgromadził ponad 40 tysięcy osób. Do dzisiaj jest to największy solowy koncert rapowy w Polsce.