MaRina nie zwalnia tempa! Czwarty teledysk z płyty Warstwy robi wrażenie

MaRina nie zwalnia tempa! Czwarty teledysk z płyty Warstwy robi wrażenie
Autor: e-Muzyka MaRina nie zwalnia tempa! Czwarty teledysk z płyty Warstwy robi wrażenie

Nie prowokuj - apeluje jedna z gwiazd polskiej sceny, prywatnie żona Wojciecha Szczęsnego - Marina Łuczenko-Szczęsna. Artystka zdecydowała, że właśnie ten utwór będzie czwartym singlem z płyty.

Nowości Muzyczne 2021: Nie prowokuj to czwarty teledysk z nowej płyty MaRiny. Warstwy natomiast to trzeci album wokalistki, wydany na własnych zasadach we własnej wytwórni MaRina Music, z gościnnym udziałem czołowych polskich raperów.

Wydany 7 grudnia 2020 przez wytwórnię MaRina Music - Warstwy to trzeci, po Hard Beat (2011) i On My Way (2017) album MaRiny, po raz pierwszy utrzymany w rapowym brzmieniu. Album w całości został wyprodukowany przez Marinę Łuczenko-Szczęsną i wytwórnię MaRina Music. W utworach z płyty usłyszeć możemy czołówkę polskiej sceny rapowej: Kabe, Young Igiego, Smolastego, Mr. Polska, Gverillę. Płytę promowały do tej pory trzy teledyski, z których każdy zdobył dużą popularność na YouTube: News feat. Kabe - 6,8 mln wyświetleń, Nigdy Więcej feat. Young Igi - 8,2 mln, Skandal feat. Smolasty - 1,6 mln.

Luna objawieniem muzycznym rynku! Obejrzyjcie wywiad Kasi Węsierskiej!

Marina - piosenka Nie prowokuj

Nie Prowokuj to w sumie czwarty teledysk artystki z płyty Warstwy. Za produkcję samego utworu odpowiada Gverilla, którego możecie znać ze współpracy z Janem-Rapowanie, OKI, czy Tymkiem.

Marina - płyta Warstwy

Warstwy to album, na którym MaRina nie boi się sięgać po nowe środki artystycznego wyrazu. Najlepszym tego przykładem jest utwór Zobacz to, którym wokalistka rapuje, lub wiele innych kawałków, w których z premedytacją przemyca wciąż kontrowersyjny w Polsce mumble rap, charakteryzujący się celowo trudnym do zrozumienia w pierwszym odsłuchu tekście. MaRina zdecydowała się nagrać swój pierwszy w całości polskojęzyczny album na własnych zasadach.

Warstwy to symbol charakteru, który MaRina odkrywa przed słuchaczami za pomocą swojej muzyki. Artystka jest na tym albumie odważna i bezkompromisowa, ale pokazuje również swoje delikatniejsze, rodzinne oblicze. Płyta jest jednocześnie zakończeniem etapu życia MaRiny, opisanego w tekstach na płycie „On My Way”, który musiał zostać przez nią podsumowany także w języku polskim.

Zobacz: Nowości Muzyczne 2021 - NOWE HITY, PŁYTY, PREMIERY, ZAPOWIEDZI

Album Warstwy to moja artystyczna forma upustu emocji, które mną szargały w ostatnim czasie…Miałam wrażenie, że kilka kwestii wisiało gdzieś w powietrzu i należało się do nich w jakiś sposób odnieść - mówi MaRina. Obiecałam moim fanom i słuchaczom album w 2020 roku - słowa dotrzymałam. Choć czasy są bardzo ciężkie dla nas wszystkich i rozważałam przeniesienie premiery albumu na bardziej radosny moment, to jednak czuję się zobowiązana dopełnić w pewnym sensie mój artystyczny obowiązek i dostarczyć słuchaczom rozrywkę w postaci muzyki. Choć pandemia bardzo utrudniła proces tworzenia, udało mi się zorganizować warunki do pracy tak, aby spełnić obietnicę. Stworzyłam studio, w którym w warunkach domowych skomponowaliśmy i nagraliśmy wokale wszystkich utworów, aby później dostarczyć je do profesjonalnego studia i dokończyć produkcję. Podróżowałam stale między Warszawą a Turynem, aby to wszystko się udało i bym mogła wręczyć moim słuchaczom świąteczny prezent w postaci mojego pierwszego albumu po polsku. Album Warstwy dedykuję wszystkim, którzy nie mają odwagi by zaryzykować, którzy myślą, że czasem czegoś już nie wypada, nie przystoi, że jest już za późno, a może nie ma to sensu... Nigdy nie jest za późno, by spełniać marzenia - podsumowała MaRina.

Marina - piosenki na płycie Warstwy

 1. Nigdy Więcej ft. Young Igi
 2. Nie Prowokuj
 3. Skandal (Odbijam) ft. Smolasty
 4. Chcesz Mnie Oglądać Nago
 5. Zobacz To ft. Mr. Polska
 6. Warstwy
 7. Dotknij ft. Gverilla
 8. News ft. Kabe
 9. Czarne Lustro
 10. Oddech
 11. Spokój
Najnowsze