Margaret splagiatowana przez uczestniczkę Eurowizji 2018 z San Marino?! PORÓWNAJ

2018-03-09 14:07
Margaret splagiatowana przez uczestniczkę Eurowizji 2018 z San Marino?! PORÓWNAJ
Autor: fot. YouTube.com/Margaret screen z teledysku Margaret - Cool Me Down (Official Video)

Reprezentantka San Marino na Eurowizji 2018 skopiowała utwór Margaret? Posłuchajcie i porównajcie - na ESKA.pl!

Margaret plagiat jej piosenki to temat, którym w ostatnim czasie żyją eurowizyjni fani. Czy faktycznie jest się czego przyczepić? Według wielu osób utwór Party Shore reprezentantki San Marino na Eurowizji 2018 brzmi identycznie, jak wielki hit Cool Me Down gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Oczywiście warto zaznaczyć, piosenka Margaret pojawiła się kilkanaście dni wcześniej niż utwór Jenifer Brening.

Margaret - plagiat Cool Me Down

Party Shore to utwór, który Jenifer Brening opublikowała w 2016 roku i nie jest kawałkiem, z którym niemiecka wokalistka wystąpi na Eurowizji 2018. Już początek nagrania, pierwsze dźwięki wskazują, że to numer mocno inspirowany singlem Cool Me Down. Jeśli wytwórnia Margaret nic nie wiedziała, że powstanie taki singiel o podobnym intro i linii melodycznej, wtedy będziemy mieć pewność, że Jenifer Brening popełniła plagiat i ostatecznie będzie się musiała z tego tłumaczyć. Przekonajcie się sami i porównajcie poniżej:

O tym, że Margaret została splagiatowana poinformował serwis eurowizja.org. Jednocześnie administratorzy strony zdradzili, że poinformują wytwórnie Universal Music Polska / Magic Records o swoim odkryciu: - Czy doszło do porozumienia między wytwórniami? A może umowa z twórcami pozwalała na sprzedaż kompozycji innemu artyście? Nie podejmujemy się oceny zaistniałej sytuacji. Sprawę tę powinny natomiast wyjaśnić między sobą obydwie wytwórnie. Pragniemy jednak poinformować czytelników o tym, że istnieje utwór podobny do „Cool Me Down” i zestawić ze sobą obydwie piosenki, aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie dotyczące stopnia podobieństwa.

Eurowizja 2018 - Polska w półfinale. Z kim powalczy Gromee?

Autor: brak danych

  Eurowizja 2018 odbędzie się w Lizbonie. To zasługa Salvadora Sobrala, który w 2017 roku wygrał 62. Konkurs Piosenki Eurowizji. Kto tym razem powtórzy sukces wokalisty z Portugalii? Mamy nadzieję, że uda się to polskiemu reprezentantowi na Eurowizji 2018, którym

Jenifer Brening w barwach San Marino bierze udział w tegorocznej Eurowizji z utworem pt. Who We Are. Margaret natomiast z utworem In My Cabana już w sobotę, 10 marca powalczy o reprezentowanie Szwecji w finale Melodifestivalen. 

 
 
 
 

Najnowsze