Marcelina Zawadzka na trasie Paryż-Dakar! Pierwsza Polka w rajdzie za sterami ciężarówki!

2019-12-11 14:44 RW
Marcelina Zawadzka na trasie Paryż-Dakar! Pierwsza Polka w rajdzie za sterami ciężarówki!
Autor: Piotr Molecki/East News Marcelina Zawadzka na trasie Paryż-Dakar! Pierwsza Polka w rajdzie za sterami ciężarówki!

Marcelina Zawadzka postanowiła wystartować w trudnym, bardzo wymagającym rajdzie, którego trasa prowadzi aż do odległego Dakaru. Gwiazda szklanego ekranu, co więcej, to pierwsza Polka, która pojedzie legendarną trasą kierując samochodem ciężarowym. Nie ten fakt jest jednak najważniejszy. Malborczanka przemierzy ponad 6500 kilometrów w ważnym celu.

Modelka, prezenterka telewizyjna, aktorka i jak się teraz okazało... kierowca rajdowy! Marcelina Zawadzka na trasie Paryż-Dakar będzie walczyć z własnymi słabościami, sprawdzi swoje możliwości, dozna adrenaliny, ale również spełni swoje marzenie. Co więcej, Malborczanka, gdy już pojawi się na linii startu, stanie się pierwszą Polką, która bierze udział w tej legendarnej trasie jadąc samochodem ciężarowym. Jak sama przekonuje, nie robi tego, by zarobić pieniądze. Wszystko traktuje jako misję niesienia pomocy potrzebującym. Do przejechania jest ponad 6500 tysiąca kilometrów, a osiągnięcie mety będzie pięknym, jakże dużym sukcesem. Szczególnie ze względu na cel, z jakim modelka wystartuje z malowniczego Monako. Jadąc ciężarówką będzie wieźć ze sobą ponad 15 ton mleka w proszku dla sióstr Urszulanek, prowadzących ośrodek dla dzieci niedożywionych w Dakarze. Jak sama poinformowała, mleko to, wystarczy na dwa lata dla wszystkich dzieci którymi zajmuje się siostra Ksawera wraz z pozostałymi Urszulankami. 

Marcelina Zawadzka - rajd Paryż-Dakar

Marcelina Zawadzka zaskoczyła wszystkich swoją decyzją startu w trudnym rajdzie. Dokładniej, jest to 12. edycja Africa Eco Race. Prezenterka telewizyjna wystartuje w zespole Dakar Polish Truck Team, a jej pilotem będzie Grzegorz Baran. W załodze pojawi się również mechanik, którego mamy poznać już niebawem. W misji bierze również udział ekipa: Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, świętując swoje dwudziestolecie w rajdach. Modelka ma do przejechania 12 oesów, o łącznej długości ponad 6,5 tyś. kilometrów. Ruszy z Monako, a dalsza część rajdu przebiega przez terytorium Maroka, Sahary Zachodniej, Mauretanii i Senegalu. Relacje będzie można oglądać w styczniu w Pytaniu na Śniadanie.

Dlaczego Zawadzka zdecydowała się na udział w Rajdzie Africa Eco Race? Celem jest niesienie pomocy:

Podjęłam się startu, ponieważ wspólnie z Caritas Polska stworzyliśmy Misję Uratujecie.pl. Postanowiliśmy naszym startem uzbierać pieniądze bardzo potrzebne podopiecznym Uratujecie.pl.

- tłumaczy Marcelina Zawadzka. Jednocześnie ma nadzieję, że nikt nie pomyśli, że gwiazda startuje dla rozgłosu bądź wynagrodzenia finansowego:

Ale nie my, tu jesteśmy bohaterami. Chcę, abyście wiedzieli ode mnie, że nasz start w misji jest całkowicie charytatywny (mój, Grześka, Jacka, Marka), że sztab ludzi pracuje nad tym projektem kompletnie bez wynagrodzenia, każdy z nas daje swój czas, umiejętności i przede wszystkim chęć pomocy innym - bezinteresownie.

Najnowsze