Tymek przekazał 40 tysięcy złotych na ważny cel. Piękny gest rapera

2019-12-11 12:46 RW
Tymek przekazał 40 tysięcy złotych na ważny cel. Piękny gest rapera
Autor: YouTube.com/FIT / screen z teledysku: TYMEK - RADOŚĆ FIT. NABO NASSIB FONABO ( PROD BY MICHAŁ GRACZYK & HUBI) Tymek przekazał 40 tysięcy złotych na ważny cel. Piękny gest rapera

Zachowanie Tymka budzi zachwyt! Artysta postawił pomoc na pierwszym miejscu i priorytetem była dla niego organizacja koncertu charytatywnego, z którego dochód w całości przeznaczył na ważny cel. O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się sprawdzając na ESKA.pl

Tymek przez cały rok udowodniał, że jest jednym z najpopularniejszych artystów ostatnich 12. miesięcy, a teraz pokazał, że pomoc innym stawia na pierwszym miejscu. Artysta miesiąc po zdjęciach do teledysku Radość, które realizowane były w Kenii, odwiedził ponownie to samo miejsce. Stało się tak za sprawą wyjątkowego projektu JTTS, czyli Journey Through the Savannah, który ma na celu poprawę warunków edukacji dzieci w Kenii i polepszenie standardów ich życia. Organizatorzy byli pod wrażeniem faktu, że dzieci po kilku tygodniach wciąż miały utwór w głowach i wciąż go nuciły.

Tymek - pieniądze na cel charytatywny

Tymek został ambasadorem projektu Journey Through The Savannah. Raper poleciał do Kenii nakręcić teledysk, ale to co tam zobaczył pozostało mu w głowie do końca życia. Artysta był tak bardzo ujęty sytuacją, jaka panuje w Kenii, że postanowił pomóc jeszcze bardziej. W Warszawie zorganizował charytatywny koncert, z którego całość dochodów przeznaczył na budowę szkoły w Kenii. Wydarzenie, na którym wybrzmiały największe hity Tymka m.in.: Poza kontrolą oraz Rainman, wyprzedało się w kilkanaście dni. Na konto fundacji Harambee trafiło 40 tysięcy złotych.

Tymek namalował również obraz, który trafił na aukcję charytatywną. Artysta, w czasie swojego pobytu w Kenii, namalował obraz, który sprzedano na aukcji charytatywnej za 2,5 tysiąca złotych. Kwota ta również zasiliła konto Fundacji Harambee Polska.

Wyprawa odcisnęła piętno także na Tymku - raper po powrocie z Afryki postanowił wspomóc nasz projekt, organizując koncert charytatywny oraz sprzedając na aukcji namalowany przez siebie obraz. Zebrana suma pozwoli zrealizować kolejną edycję wolontariatu JTTS.

Namalowany przez Tymka obraz poniżej:

Najnowsze