Majówka 2019 - ile wziąć wolnego?

2019-04-22 18:06 M.C.
Majówka 2019 - ile wziąć wolnego?
Autor: fot./freeimages.com/Juliet Belasyse-Smith Majówka

Będzie to początek tegorocznego sezonu wypoczynkowego w Polsce. Na majówkę 2019 czekają wszyscy! Ustawowo wolne od pracy pierwszy i trzeci maja, stają się dla wielu osób okazją do zorganizowania sobie długiego weekendu. Aby wiedzieć, ile dni urlopu powinniśmy wziąć, koniecznie trzeba sprawdzić, w jakie dni tygodnia wypada majówka 2019. Na ESKA.pl pomożemy wam zaplanować wypoczynek.

Majówka 2019 - ile wziąć wolnego? Takie pytanie zadaje sobie każdy Polak planujący długi weekend. Majówka to już tradycyjnie początek sezonu wypoczynkowego w naszym kraju. Tysiące osób wyjeżdża za miasto, ludzie rozpalają grille i bawią się na świeżym powietrzu, a parki zapełniają się setkami spacerowiczów. By majówka była bardzo długa, wystarczy wziąć dzień lub kilka dni wolnego. O ile dni wolnych od pracy powinniśmy poprosić w 2019 roku?

Przeczytaj: Dni wolne od pracy w 2019 roku. Kiedy wziąć urlop i zrobić sobie długi weekend?

Ile urlopu na Majówkę 2019?

Majówką nazywamy okres początku maja, kiedy to wypadają Święto Pracy oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja. Obie uroczystości są tradycyjnie dniami wolnymi od pracy i szkoły. Biorąc urlop, możemy sobie znacznie wydłużyć ten odpoczynek.

Ile urlopu wziąć w majówkę 2019? Sprawdźmy, w jakie dni wypada. 1. i 3. maja to odpowiednio środa i piątek. Oznacza to, że wystarczy wziąć wolne 2. maja (Dzień Flagi), by mieć aż pięciodniowy długi weekend! Ten czas wolny wykorzystajmy na porządny wypoczynek!

Najnowsze