Michał Szpak - X Factor

i

Autor: Facebook.com/TVN (screen)

Maja Sablewska zjechała Michała Szpaka za ten występ. Po 10 latach przeprosiła

2021-04-29 15:31

X Factor to program, o którym w 2011 mówiono wszędzie. To właśnie tam zadebiutował Michał Szpak, aktualnie jeden z najbardziej lubianych artystów w Polsce. Podczas castingu Michał został wyśmiany i skrytykowany. Niemiła w stosunku do niego była także jedna z jurorek - Maja Sablewska. Po 10 latach postanowiła go przeprosić.

Michał Szpak i Maja Sablewska spotkali się po wielu latach. Artysta i była menadżerka gwiazd poznali się w 2011 roku, kiedy w stacji TVN wystartowała pierwsza edycja programu talent show X Factor. Maja Sablewska zasiadała wówczas w jury razem z Kubą Wojewódzkim i Czesławem Mozilem. To właśnie w tym programie swoją karierę zaczynał Michał Szpak. Jego udział odbił się szerokim echem. Kiedy zjawił się na castingu z długimi włosami, biżuterią i makijażem, widownia wybuchła śmiechem. Wygląd uczestnika nie spodobał się także Mai Sablewskiej, która kazała zdjąć mu błyskotki i była w stosunku do niego nie miła. Wszyscy byli przekonani, że Michał Szpak przyszedł dla żartów aż do momentu, kiedy zaczął śpiewać. Jego wykonanie piosenki Dziwny jest ten świat Czesława Niemena zapisało się w historii polskich programów rozrywkowych. Od tamtej pory minęło 10 lat i Maja Sablewska postanowiła przeprosić go za swoje zachowanie.

Michał Szpak - najlepsze występy

Maja Sablewska przeprasza Michała Szpaka

Maja Sablewska zaprosiła Michała Szpaka do podcastu Oświeceni Hedoniści, w którym przeprowadziła z nim wywiad. Podczas rozmowy Michał wypomniał jej moment, w którym kazała mu zdjąć biżuterię. - Gdyby tak, to ja Cię za to serdecznie przepraszam. Powiem Ci, dlaczego to zrobiłam. Znałam Cię już wcześniej i czułam, co się szykuje. Pracowałam wcześniej z Dodą, Edytą. Znałam jednostki, które zmieniają świat muzyką i artyzmem. Zależało mi, żeby nikt nie ocenił cię z automatu - odpowiedziała Sablewska. Michał Szpak uważa, że ten występ pokazał na jakim etapie tolerancji byli Polacy w 2011 roku. Dodał, że teraz jest już lepiej, ale nadal pozostało wiele pracy nad akceptacją innych.

Sonda
Kibicowałeś Michałowi Szpakowi w X Factorze?

X Factor - na czym polega program?

Program X Factor uznawany jest za następce Idola oraz inspirację dla twórców The Voice. Format posiada elementy obu tych programów. Show zaczyna się od etapu castingów. Następnie najlepsi mierzą się w tak zwanej rundzie boot-camp, gdzie odbywa się pierwsza eliminacja. Ci uczestnicy, którzy przechodzą dalej dzieleni są na trzy grupy - soliści do 28 roku zycia, soliści 28+ oraz zespoły. Każdy z trzech jurorów dostaje pod opiekę jedną grupę. Zabiera swoich podopiecznych do tzn. domu jurorskiego, gdzie wybiera finalistów. Ostatnim etapem są odcinki na żywo, podczas których co tydzień odpada jedna osoba. W finale zostaje wybrany zwycięzca.