Gwiazdy

Maciej Dowbor kiedyś i dziś. Po 20. latach prezenter odchodzi z Polsatu! Przypominamy, jak wyglądał na początku zawodowej przygody!

Maciej Dowbor ogłosił, że po niespełna dwudziestoletniej pracy dla Polsatu, rozstaje się ze stacją. Pamiętasz, jak kiedyś wyglądał popularny prezenter? Przez lata widzowie oglądali go m.in. w dłuższych włosach i króciutkiej fryzurze. Odkopaliśmy mnóstwo starych zdjęć Macieja Dowbora!

Spis treści

  1. Maciej Dowbor: życie i kariera
  2. Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu! 
  3. Jak zmienił się Maciej Dowbor? Mamy jego stare zdjęcia! 

Maciej Dowbor: życie i kariera

Maciej Dowbor to dziennikarz i prezenter telewizyjny, którego widzowie kojarzą głównie z Telewizją Polsat. Nic w tym dziwnego, bo ze stacją związany był od 2005 roku! W tym czasie poprowadził wiele programów, m.in. " Got to Dance. Tylko taniec", "Światowe Rekordy Guinnessa" czy "Twoja twarz brzmi znajomo". 

Zanim jednak Dowbor trafił do Polsatu, pracował także dla innych stacji. Najpierw był to TVN, w którym był prezenterem i redaktorem sekcji sportowej oraz sportowego wydania "Faktów". W 2002 roku pojawiał się na antenie TVP, jako prowadzący Studia Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City oraz studia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 Korea – Japonia. Był także jednym z prowadzących "Pytanie na śniadanie". 

Prywatnie gwiazdor telewizji jest synem znanej prezenterki, Katarzyny Dowbor. Od 2014 roku jego żoną jest Joanna Koroniewska, z którą doczekał się dwóch córek: Janiny i Heleny. 

Ich związek rozpoczął się na planie serialu "M jak miłość", gdzie Koroniewska grała rolę Małgosi. Maciej Dowbor przyjechał kręcić kulisy serialu. - Powiedzieli, że muszę z tą nagrywać, bo gra jedną z głównych postaci. „Z tą wieśniarą to ja nie chcę”, pomyślałem. Miałaś wsiowe zdjęcie” - żartował po latach w jednym z odcinków "Domówki u Dowborów". 

Maciej Dowbor odchodzi z Polsatu! 

W czerwcu 2024 roku Maciej Dowbor poinformował swoich fanów, że, po niespełna 20. latach pracy, rozstaje się z Telewizją Polsat. Jako powód odejścia wskazał "wypalenie zawodowe". 

Żegnaj Polsat! Z tą decyzją biłem się od kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Była ona jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój "związek" z Telewizją Polsat - napisał na Instagramie. 

Dziennikarz od razu wyjaśnił, że jego odejście nie jest związane z żadnym konfliktem. Jak dodał, zwyczajnie coś się w nim wypaliło. - Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. A ja uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia - napisał. 

Czytaj także: Metamorfozy Doroty Szelągowskiej. Jak kiedyś wyglądała projektantka wnętrz? Musisz zobaczyć te zdjęcia!

Jak zmienił się Maciej Dowbor? Mamy jego stare zdjęcia! 

Gdy Dowbor trafił do Telewizji Polsat, miał 27 lat. Dziś jest 45-latkiem, który nie stroni od mediów społecznościowych. Jego profil na Instagramie obserwuje już blisko 300 tysięcy osób! 

Jak przez lata zmieniał się prezenter Polsatu? Odszukaliśmy sporo starych zdjęć Macieja Dowbora! Niektóre z nich wywołają uśmiech na Waszych twarzach :) 

Obsada „Miodowych lat” kiedyś i dziś. Tak zmienili się bohaterowie kultowego serialu
Listen on Spreaker.