Gwiazdy

MacGyver kiedyś przyciągał przed telewizory tłumy widzów. Dziś grający go Richard Dean Anderson ma 73 lata. jak wygląda?

Serial "MacGyver" na początku lat 90. cieszył się w Polsce olbrzymią popularnością. Jego główny bohater słynął z tego, że potrafił zrobić wszystko z rzeczy codziennego użytku. W rolę MacGyvera wcielił się Richard Dean Anderson, który stał się idolem widzów na całym świecie. Dziś aktor ma 73 lata, a jego wygląd może zaskoczyć!

Spis treści

  1. "MacGyver" - kultowy serial sprzed lat 
  2. Richard Dean Anderson w roli MacGyvera 
  3. Życie prywatne Richarda Dean Andersona
  4. Serialowy MacGyver ma dziś 73 lata. Jak wygląda? 

"MacGyver" - kultowy serial sprzed lat 

Amerykańskie seriale z przełomu lat 80. i 90. podbijały serca polskich widzów. Choć niektóre z nich mają już ponad 30 lat, do dziś wzbudzają wiele emocji. Jednym z uwielbianych tytułów z tamtego okresu jest "MacGyver". Tytułowy bohater serialu słynął z tego, że potrafił wykorzystać przedmioty codziennego użytku do rozwiązywania różnych problemów. I tak powstała bomba z tabletek na przeziębienie czy bezpiecznik z papierka po gumie do żucia!

"MacGyver" był wyświetlany w telewizji ABC od 29 września 1985 do 21 maja 1992. W Polsce natomiast po raz pierwszy pokazano go w latach 1991-1993. Serial wielokrotnie był powtarzany. 

Richard Dean Anderson w roli MacGyvera 

W tytułową rolę, ex-agenta służb specjalnych Angusa MacGyvera wcielił się aktor Richard Dean Anderson. Mężczyzna początkowo nie planował związać swojej przyszłości z tą branżą, a marzył o tym, by zostać hokeistą. Przebyta kontuzja uniemożliwiła mu jednak spełnienie tych planów. 

Swoje pierwsze aktorskie kroki stawiał w 1976 roku, w serialu "General Hospital". To jednak "MacGyver" przyniósł mu największą popularność. 

Jest bohaterem innym niż wszyscy. Jest postacią, która prezentuje alternatywne sposoby walki ze złoczyńcami. On nie wyciąga pistoletu i strzela. Usuwa się na bok, by za chwilę obmyślić nowatorski sposób na wyjście cało nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji - mówił w jednym z wywiadów o swoim bohaterze. 

Richard Dean Anderson sam występował w wielu kaskaderskich scenach. Nie straszne były mu m.in. wspinaczka czy ekstremalnie szybkie prowadzenie auta. Podczas nagrywania jednego z niebezpiecznych epizodów doznał jednak urazu, który zakończył się operacją stopy. 

Życie prywatne Richarda Dean Andersona

Choć był idolem fanów na całym świecie, aktor wcielający się w MacGyvera nie mógł znaleźć szczęścia w miłości. Choć nigdy się nie ożenił, był w związku z kilkoma kobietami. Z relacji z Apryl Prose doczekał się córki, Wylie Quinn Annarose Anderson. Latorośl aktora ma 25 lat i poszła w ślady ojca! Jest aktorką i reżyserką, znaną z filmów "W pogoni za Oslo" , "Jak płakać na rozkaz" i "Dorastającej nadziei". 

Czytaj także: Pamiętasz serial "Drużyna A"? Zobacz, jak teraz wyglądają aktorzy

Serialowy MacGyver ma dziś 73 lata. Jak wygląda? 

Dziś 73-letni Richard Dean Anderson rzadko pojawia się publicznie. 73-latek, choć długo udawało się mu utrzymać świetną formę, mocno się zmienił. Upływającego czasu nie da się oszukać. 

Jak dziś wygląda aktor, reżyser, producent i kompozytor? Zobacz w galerii aktualne zdjęcia serialowego MacGyvera! 

Sabrina nastoletnia czarownica. Jak dzisiaj wygląda po latach Melissa Joan Hart?

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol