Łukasz Berezak - ZRZUTKA: gdzie się dołożyć dla najsłynniejszego wolontariusza WOŚP?

2019-03-29 10:26 M.C.
Łukasz Berezak - ZRZUTKA: gdzie się dołożyć dla najsłynniejszego wolontariusza WOŚP?
Autor: Lukasz MAKOWSKI/East News Łukasz Berezak

To zdecydowanie najsłynniejszy wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce! Łukasz Berezak od lat zbiera pieniądze podczas każdego finału WOŚP, chociaż cierpi na nieuleczalną chorobę. Właśnie przez nią sam potrzebuje wielkiego wsparcia innych. W sieci ruszyła niedawno zbiórka na rzecz Łukasza. Dowiedzcie się, gdzie można się dołożyć na pomoc dla młodego wolontariusza WOŚP.

Łukasz Berezak - zrzutka na pomoc dla najsłynniejszego wolontariusza WOŚP, ruszyła pod koniec marca 2019 roku. Łukasz cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna oraz chorobę Cushinga. Ten zespół schorzeń uniemożliwia mu normalne poruszanie się i zakłóca pracę nerek. Mimo to, od lat udziela się podczas każdej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie. Niestety jego stan się pogorszył. Chłopiec sam potrzebuje teraz naszego wsparcia. Warto więc wiedzieć, gdzie się dołożyć dla najsłynniejszego wolontariusza WOŚP.

Przeczytaj też: Łukasz Berezak ze Szczecina - kim jest wyjatkowy wolontariusz WOŚP? Na co choruje?

Zbiórka dla Łukasza Berezaka - gdzie wpłacać pieniądze?

Łukasz Berezak zasłyną tym, że zaangażował się w zbiórki WOŚP mimo poważnej choroby. Do historii przeszła jego wypowiedź z 2014 roku, kiedy stwierdził, że choć dla niego nie ma już ratunku, to chciałby pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja. Nastolatka pokochali wtedy wszyscy Polacy.

Od tamtego czasu stan Łukasza się pogorszył. Chłopiec musi poruszać się na wózku inwalidzkim, codziennie przyjmować leki i być rehabilitowany. To wszystko wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Mama chłopca w rozmowie z TVN 24 wyjawiła, że sięgają one ponad 70 tys. zł rocznie.

Przeczytaj też: WOŚP 2019 - cel Ostatniej Puszki Adamowicza już znany

Na reakcję Polaków nie trzeba było długo czekać. W sieci ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na pomoc dla Łukasz. Zorganizowano ją w serwisie Zrzutka.pl. Znajdziecie ją klikając tutaj. Na stronie zbiórki możecie przekazać pieniądze na leczenie słynnego wolontariusza WOŚP.

Zbiórka dla Łukasza Berezaka - będzie kolejny rekord?

Wszyscy pamiętamy rekordową zbiórkę internetową WOŚP po śmierci Pawła Adamowicza. Czy teraz może paść kolejny rekord? Zaangażowanie jest ogromne! Zakładany cel zrzutki dla Łukasza wynosił 120 tysięcy zł. 29 marca na koncie było już prawie 300 tysięcy! Ta kwota na pewno będzie większa. Zbiórka trwa do końca kwietnia.

Najnowsze