Łukasz Berezak ze Szczecina - kim jest wyjatkowy wolontariusz WOŚP? Na co choruje?

2017-03-07 19:42

Łukasz Berezak, znany wszystkim Polakom jako chłopak z WOŚP 2014, za zbiórkę do puszki w nagrodę bawił się na zorganizowanym specjalnie dla niego koncercie w Szczecinie. Dla nieuleczalnie chorego 10-latka zagrali m.in. Bednarek i Enej. Kim jest Łukasz Berezak? Na co choruje? Dowiedz się więcej!

Kim jest Łukasz Berezak? To pytanie zadawali sobie wszyscy, którzy po wzruszającym wyznaniu 10-latka podczas 22. finału WOŚP chcą poznać bliżej nowego bohatera polskiej sieci i serc Polaków. Chłopak z WOŚP, jak o Łukaszu Berezaku mówią niektórzy internauci, mimo że jest nieuleczalnie chory, był jednym z wolontariuszy zbierającym datki do puszki. Na co choruje Łukasz Berezak?

10-latek zmaga się od urodzenia z chorobę Leśniowskiego-Crohna, a do tego walczy z nadciśnieniem, kamicą nerkową i chorobą stawów. Dla mnie nie ma już ratunku, więc chciałbym pomagać innym - wyznał podczas swojego kwestowania jednej z reporterek TVP 2. Jego postawę postanowił nagrodzić sam Jurek Owsiak.

14 stycznia 2014 roku czyli już po WOŚP 2014 zorganizował dla Łukasza Berezaka specjalny koncert. Właśnie dla niego zagrali m.in. Kamil Bednarek i Enej, a 10-latek w prezencie od Jurka Owsiaka otrzymał jego czerwone okulary. Działo się! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla niego o jeden dzień dłuzej!


Zobacz relację z koncertu dla Łukasza Berezaka od UM Szczecin!JB

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze