Listonosz ze Szwecji sprawił, że szanty zawojowały TikTok. Teraz czas na remiks Wellerman

Listonosz ze Szwecji sprawił, że szanty zawojowały TikTok. Teraz czas na remiks
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Listonosz ze Szwecji sprawił, że szanty zawojowały TikTok. Teraz czas na remiks

Pochodzący ze Szkocji listonosz, Nathan Evans, który został już nazwany królem szantów, za sprawą TikToka wywołał ogromne zainteresowanie żeglarskimi pieśniami. Największy przebój, Wellerman, doczekał się oficjalnego remiksu w wykonaniu 220 Kid & Billen Ted. Utwór trafił prosto na playlistę Spotify's Hot Hits.

Nathan Evans za sprawą swoich filmów na TikToku sprawił, że szanty przeżywają prawdziwy renesans popularności. Wszystko zaczęło się niewinnie: pochodzący z Airdire w North Lanarkshire w Szkocji listonosz, po wykonaniu swoich porannych obowiązków, wrzucał na TikToka luźne filmiki, na których śpiewa morskie pieśni. Powoli zaczął zbierać grono fanów, którzy domagali się kolejnych utworów. Talent i charyzma Nathana sprawiły, że wkrótce jego filmy zaczęły oglądać miliony. Evans może pochwalić się już ponad 500 tys. obserwujących na TikToku. Do jego grona fanów zaliczają się już takie osobistości jak Andrew Lloyd Webber, Gary Barlow czy Ronan Keating, którzy zaprezentowali własne wykonania szant. Hasztag #seashanty na TikToku zawiera już ponad 1,6 miliardów filmów.

Piosenki, które Sanah napisała innym artystom, a ty nie miałeś o tym pojęcia

Nathan Evans - remiks piosenki Wellerman

Fanami utworu Wellerman okazali się producenci 220 Kid i Billen Ted, którzy postanowili zaprezentować oficjalny remiks. Jimmy Fallon i The Roots zagrali szantową wersję hitu Olivii Rodrigo drivers license. Wellerman trafił na piąte miejsce Spotify Global Viral Chart. Nazwisko listonosza ze Szkocji pojawiło się na łamach najbardziej wpływowych mediów świata: BBC, The Guardian czy LA Times, a Google potwierdziło, że nigdy wcześniej w historii wyszukiwarki szanty nie cieszyły się aż takim powodzeniem. Evans swój sukces komentuje tak:

Szanty od dawna były śpiewane po to, by jednoczyć ludzi, trzymać do kupy i dbać o morale

Listonosz ze Szkocji za sprawą swojej twórczości na TikToku ma nadzieję, że da chwilę wytchnienia w trudnej pandemicznej rzeczywistości. Paul Hurican, szef UK Music Operations w TikToku, komentuje: 

Popularność świetnych filmów Nathana jest bardzo inspirująca dla naszej społeczności, a światowy trend pokazuje moc TikToka. Nathan jest utalentowanym muzykiem i cieszymy się, że znalazł się pod opieką wytwórni Polydor. Nie możemy doczekać się kolejnych projektów.

Najnowsze