WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Leszno - remont drogi w dzielnicy Grzybowo możliwy dzięki funduszom UE

2018-10-24 13:29

Leszno - Dzielnica Grzybowo. To tu powstaje co raz więcej domków jednorodzinnych. Tutaj mieści się nowoczesne przedszkole i plac zabaw. Tutaj swoje siedziby ma wiele firm. Tylko droga odstrasza.

Ulica Osiecka, główna arteria prowadząca do dzielnicy jest dziurawa i niebezpieczna. - Ja jeżdżę Osiecką ulicą już od lat do pracy i bardzo niekomfortowo mi się tam jeździ bo jest dużo dziur, często jakoś tam próbują to łatać, ale to też kiepsko wychodzi. Najgorzej jest właśnie zimą, jak jest deszczowo, chlapa i niewygodnie. A do tego jest tam bardzo kiepskie oświetlenie i jakieś nieoświetlone przejścia dla pieszych, niebezpiecznie - mówi mieszkanka Leszna.

Dziury na Osieckiej niebawem znikną a ulica będzie jak nowa. - Przebudowa Osieckiej ma polegać na przebudowie całej ulicy, na długości ponad 2,7 km. Jezdnia ma zostać poszerzona do 7 metrów, miejscami do 10 i pół. W ramach przebudowy mamy wybudować ciąg pieszo-rowerowy. Zostanie przebudowane oświetlenie na ledowe, energooszczędne i zostanie rozwiązana kwestia odwodnienia drogi - mówi Łakoma Małgorzata, kierownik Biura Projektów Współfinansowanych.

Przebudowa ulicy Osieckiej będzie kosztować ponad 15 milionów 300 tysięcy złotych. Z WRPO 2014+ przeznaczono na ten cel ponad 7 milionów 800 tys. Ale Unia Europejska pomaga nie tylko w modernizacji dróg. Na co jeszcze przekazuje pieniądze? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. A 8 października zapraszamy na dialog obywatelski: Silne regiony, silna Europa. Zarejestruj się na wrpo.wielkopolskie.pl i weź udział w dyskusji o przyszłości Europy.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.