Gostyń - innowacyjny program dostępu do e-usług dzięki funduszom UE

2018-07-26 16:28
WRPO Leszno
Autor: Zbigniew Kostka WRPO Leszno

Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic.

Klik Klik i po sprawie. Zamiast stać w kolejce do okienka mieszkańcy Gostynia sprawy urzędowe załatwią nie wychodząc z domu. Wystarczy dostęp do internetu i smartfon lub komputer. Za bejmy z Unii Europejskiej magistrat wdraża innowacyjny program dostępu do e-usług.

- Efekt ma być taki, że mieszkaniec naszej gminy będzie mógł korzystać z elektronicznych usług w dostępnym dla siebie miejscu, w dostępnym dla siebie czasie - mówi Renata Ignasiak sekretarz Gminy. - Liczę na to, że dość mocno też to się przysłuży firmom lokalnym. Te firmy będą mogły składać oświadczenia na przykład o sprzedaży napojów alkoholowych. To samo dotyczy indywidualnych osób, czyli decyzje podatkowe - będziemy mogli na tą platformę taką decyzję wysyłać. W temacie e-zwiedzania, zostanie wykonany objazd około 10 km Gminy Gostyń, będzie zrobione około 10 tysięcy zdjęć, które później zostaną ułożone w zdjęcia sferyczne - dodaje Zbigniew Kostka, informatyk.

WRPO Leszno
Autor: Zbigniew Kostka WRPO Leszno

Sprawna administracja to priorytet, wdrożenie zintegrowanej platformy teleinformatycznej zwiększy dostęp i poprawi jakość usług publicznych świadczonych dla mieszkańców Gostynia. Fundusze unijne wspierają również kulturę. W efekcie tego działania małe kina społecznościowe wróciły do łask.

WRPO Leszno
Autor: Zbigniew Kostka WRPO Leszno

Chcesz aby takie kino powstało w twojej miejscowości, trwa konkurs, szczegóły na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl. Na co jeszcze można uzyskać dofinansowanie dowiesz się odwiedzając stronę www.wrpo.wielkopolskie.pl lub punkt informacyjny funduszy europejskich w Lesznie przy Placu Kościuszki. Jeszcze do końca sierpnia trwa nabór „inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu”.

Jak unijne pieniądze zmieniają Okręg Leszczyński - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze