WRPO Leszno

i

Autor: Zbigniew Kostka WRPO Leszno

Gostyń - innowacyjny program dostępu do e-usług dzięki funduszom UE

2018-07-26 16:28

Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic.

Klik Klik i po sprawie. Zamiast stać w kolejce do okienka mieszkańcy Gostynia sprawy urzędowe załatwią nie wychodząc z domu. Wystarczy dostęp do internetu i smartfon lub komputer. Za bejmy z Unii Europejskiej magistrat wdraża innowacyjny program dostępu do e-usług.

- Efekt ma być taki, że mieszkaniec naszej gminy będzie mógł korzystać z elektronicznych usług w dostępnym dla siebie miejscu, w dostępnym dla siebie czasie - mówi Renata Ignasiak sekretarz Gminy. - Liczę na to, że dość mocno też to się przysłuży firmom lokalnym. Te firmy będą mogły składać oświadczenia na przykład o sprzedaży napojów alkoholowych. To samo dotyczy indywidualnych osób, czyli decyzje podatkowe - będziemy mogli na tą platformę taką decyzję wysyłać. W temacie e-zwiedzania, zostanie wykonany objazd około 10 km Gminy Gostyń, będzie zrobione około 10 tysięcy zdjęć, które później zostaną ułożone w zdjęcia sferyczne - dodaje Zbigniew Kostka, informatyk.

WRPO Leszno

i

Autor: Zbigniew Kostka WRPO Leszno

Sprawna administracja to priorytet, wdrożenie zintegrowanej platformy teleinformatycznej zwiększy dostęp i poprawi jakość usług publicznych świadczonych dla mieszkańców Gostynia. Fundusze unijne wspierają również kulturę. W efekcie tego działania małe kina społecznościowe wróciły do łask.

WRPO Leszno

i

Autor: Zbigniew Kostka WRPO Leszno

Chcesz aby takie kino powstało w twojej miejscowości, trwa konkurs, szczegóły na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl. Na co jeszcze można uzyskać dofinansowanie dowiesz się odwiedzając stronę www.wrpo.wielkopolskie.pl lub punkt informacyjny funduszy europejskich w Lesznie przy Placu Kościuszki. Jeszcze do końca sierpnia trwa nabór „inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu”.

Jak unijne pieniądze zmieniają Okręg Leszczyński - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.