Leonidy 2022 - kiedy rozpoczynają się spadające gwiazdy w listopadzie?

i

Autor: Pexels

Leonidy 2022 - kiedy rozpoczynają się spadające gwiazdy w listopadzie?

2022-11-14 16:28

Jednym z najchętniej obserwowanych zjawisk astronomicznych są spadające gwiazdy. Można je oglądać kilka razy do roku. Spektakularnych wrażeń można się spodziewać po listopadowym roju meteorów - leonidach. Kiedy będzie można się ich spodziewać oraz jak długo potrwają? Czy wszędzie można będzie je obserwować?

Można spotkać wielu fanów spadających gwiazd. Nic dziwnego, to zjawisko robi wrażenie nie tylko na astronomach, ale również zwykłych ludziach. Kolejny pokaz rozpoczął się już w poprzednim tygodniu i - na całe szczęście - obserwować go można więcej niż jeden dzień! Leonidy są jednym z najbardziej spektakularnych rojów meteorów, które pojawiają się na niebie cyklicznie, w listopadzie, zachwycają niejednego człowieka. Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy dokładnie będzie można je obserwować, przez ile nocy będzie trwało to zjawisko oraz jakie przyrządy będą niezbędne do jego obserwacji!

ESKA eCUP 2022 - jak się zgłosić? Esportowe Mistrzostwa Słuchaczy Radia ESKA w piłkę nożną!

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061

Kiedy można obserwować leonidy?

Leonidy 2022 rozpoczęły się w poprzednim tygodniu, a konkretnie 10 listopada 2022 roku. Koniec nastąpi 23.11.2022. Kulminacyjny moment można będzie zaobserwować 17 listopada.

Leonidy 2022 - jak obserwować?

Do obserwacji zjawiska nie są potrzebne żadne przyrządy, choć zdecydowanie będą tu pomocne.

Sonda
Interesują Cię zjawiska astronomiczne?