Łapki w dół znikną z serwisu YouTube? Nowy pomysł platformy

2019-02-04 16:10
YouTube
Autor: Alex Segre / Rex Features/East News YouTube

Wiadomo nie od dziś, że w serwisie YouTube można wyrażać swoją opinię na temat obejrzanych na platformie filmików. Możemy to zrobić dzięki komentarzom oraz łapkom w górę i dół. Możliwe, że ostatnia opcja wkrótce zniknie. Dlaczego?

Łapki w dół znikną z serwisu YouTube? YouTube jako jedna z niewielu platform pozwala na wyrażenie swojej negatywnej opinii na temat obejrzanej treści. Na Facebooku nie ma takiej opcji. Mamy jedynie emotki, które pozwalają wyrazić nasze emocje, zresztą najczęściej pozytywne. Na YouTubie jest natomiast łapka w dół, umożliwiająca ocenę filmików, które nie przypadły nam do gustu. Opcja ma niedługo zostać wycofana. Dlaczego?

Koniec ze scrollowaniem na Instagramie? Nowa zmiana krytykowana przez użytkowników

Łapki w dół znikną z serwisu YouTube?

Właściciele serwisu YouTube chcą chronić zarówno siebie, jak i twórców wrzucanych treści, przed nagonkami i nadużyciami. Nie chcą, aby negatywne oceny zniechęcały twórców do wrzucania nowych treści. Biorą pod uwagę utrudnienie zostawiania łapek w dół. Danie łapki w górę nadal odbywałoby się poprzez jedno kliknięcie, natomiast łapki w dół - już nie. Właściciele nie wykluczają również, że opcja zostanie całkiem zlikwidowana lub że licznik łapek w dół zostanie ukryty. Czy to dobry pomysł? YouTube wyróżnia się tym, że jego użytkownicy mają wpływ na to, co jest najpopularniejsze i najbardziej lubiane. Jeśli opcja łapki w dół zniknie, to czy serwis nadal będzie miarodajny?

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze