Lana Del Rey z poetyckim debiutem! Artystka napisała 14 wierszy

2020-07-30 13:56
Lana Del Rey z poetyckim debiutem! Artystka napisała 14 wierszy
Autor: Universal Music Poland / materiał prasowy Lana Del Rey z poetyckim debiutem! Artystka napisała 14 wierszy

29 lipca 2020 pojawił się audiobook zawierający zbiór wierszy autorstwa artystki zatytułowany Violet Bent Backwards Over the Grass. 14 wierszy w formie audiobooka przy akompaniamencie stałego współpracownika artystki - Jacka Antonoffa - już jest dostępnych w formie plików gotowych do pobrania w najpopularniejszych serwisach z audiobookami. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl.

Lana Del Rey mówi o projekcie: Violent Bent Backwards Over the Grass to tytułowy utwór, jak również pierwszy wiersz z tej kolekcji, który napisałam. Część z nich powstała za jednym podejściem, przy niektórych pracowałam natomiast długo, pieczołowicie konstruując każde słowo, by stworzyć idealny tekst. Wiersze są eklektyczne oraz szczere, nie próbują udawać niczego innego niż to, czym są. Z tego powodu jestem z nich bardzo dumna. Mają w sobie autentycznego ducha. Część zysków ze sprzedaży zamierzam przekazać na rzecz organizacji wspierających rdzennych mieszkańców Ameryki. Zawsze chciałam wesprzeć te stowarzyszenia ze względu na wydarzenia, które ukształtowały moją życiową ścieżkę.

QUIZ. Jaka to melodia? Największe zagraniczne hity lat 90. Czy wiesz, kto wykonywał te szlagiery?

Pytanie 1 z 10
Piosenkę o wdzięcznym tytule "Barbie Girl" wykonywała grupa:

Podstawową dyskografię Lany Del Rey zamyka album Norman Fucking Rockwell, który ukazał się w sierpniu 2019 i zdobył niezwykle przychylne recenzje. Pitchfork nazwał artystkę jedną z najlepszych żyjących amerykańskich kompozytorek. Krążek trafił na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jego producentem i współkompozytorem był Jack Antonoff. Na płytę trafiły m.in. takie utwory jak Venice Bitch, Mariners Apartment Complex, Hope is a dangerous thing for a woman like me to have - but I have it czy Doin’ Time - cover utworu Sublime. Norman Fucking Rockwell było nominowane do Grammy w kategoriach Album roku i Piosenka roku.

Debiutancki album Lany Del Rey, Born To Die, ukazał się w styczniu 2012, trafił na szczyt listy sprzedaży w wielu krajach, wygrał dwie nagrody BRIT, był również piątym najlepiej sprzedającym się albumem 2012 roku. Paradise zapewniło artystce pierwszą w karierze nominację do Grammy. Ultraviolence (2014) trafił na pierwsze miejsce list sprzedaży w USA i UK. W 2015 ukazał się czwarty album Lany, Honeymoon, a dwa lata później - Lust for Life.

Lana Del Rey - wiersze

14 wierszy w formie audiobooka przy akompaniamencie stałego współpracownika artystki – Jacka Antonoffa – już jest dostępnych w formie plików gotowych do pobrania w najpopularniejszych serwisach z audiobookami. Wydanie na winylu oraz CD trafi do sprzedaży 2 października 2020.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze