Lady Gaga zabiła przyjaciółkę i skradła jej wizerunek - o co chodzi w przerażającej historii?

2019-03-25 15:20 k.w.
Lady Gaga
Autor: screen YouTube/Lady Gaga

Lady Gaga ma niewątpliwie swoje 5 minut. Wszystko za sprawą Bradleya Coopera, który wybrał ją do zagrania głównej roli w swoim debiucie reżyserskim - Narodzin Gwiazdy. Pochodząca z produkcji piosenka Shallow, doczekała się wielu wyróżnień, w tym Oscara za Najlepszą piosenkę. O Lady Gadze znów jest głośno, dlatego też powróciła do niej historia z przeszłości. Matka zmarłej wokalistki - Liny Morgany, po raz kolejny oskarża Gagę o zabójstwo córki.

Lady Gaga zabiła przyjaciółkę i skradła jej wizerunek?! Lady Gaga nie może ostatnio narzekać. Udział w filmie Narodziny Gwiazdy przyniósł jej ogromny rozgłos. Przeszła nawet do historii, ponieważ jako jedyna osoba na świecie, otrzymała w jednym roku nagrody BAFTA, Grammy, Złoty Glob i Oscara. Niestety za sprawą tego, że o Lady Gadze znowu jest głośno, powróciła do mediów historia sprzed kilkunastu lat, kiedy to była oskarżana o zbicie koleżanki. Dziś matka nieżyjącej Liny Morgany ponownie przypomina, że podejrzewa autorkę Shallow o zabicie swojej córki. O co chodzi w całej sprawie?

Przeczytaj także: Lady Gaga z kolejnym sukcesem. To będzie jej rok?

Zobacz: Lady Gaga zrobiła to jako pierwsza w historii! Niesamowite osiągnięcie wokalistki

Lady Gaga zabiła przyjaciółkę?

Lina Morgana była popową wokalistką, pochodzącą z Rosji i robiącą karierę w Stanach Zjednoczonych. Lady Gaga poznała piosenkarkę, kiedy została chórkiem Liny, tłem dla gwiazdy. Z czasem obie artystki współtworzyły piosenki. Germanotta (Lady Gaga występowała wówczas pod swoim nazwiskiem, nie pod pseudonimem) pisała teksty, Morgana natomiast je wykonywała. Niektórzy twierdzą, że wówczas Lady Gaga zaczęła być bardzo zazdrosna o młodszą i bardzo uzdolnioną koleżankę.

W 2008 roku 19-letnia Lina popełniła samobójstwo. Skoczyła z 10 piętra hotelu na Staten Island. Zgodnie z teorią spiskową niektórzy twierdzą, że Lina nie popełniła samobójstwa, tylko została zamordowana. Według nich to Lady Gaga zepchnęła z dachu młodą wokalistkę. Chwilę po samobójstwie młodej artystki, Lady Gaga rozpoczęła własną karierę. Wówczas z szarej myszki stała się barwną osobowością. Zaczęła nosić peruki, jak miała to w zwyczaju Lina oraz kontrowersyjne ubrania, które w dużym stopniu przypominały te noszone przez Morganę. Możecie je porównać w wideo poniżej:

Matka Liny utrzymuje, ze Lady Gaga ukradła wizerunek i pomysły jej córki. Yana podkreśla, że historia o mrocznej przeszłości i trudnym dzieciństwie, którą opowiada Lady Gaga, jest tak naprawdę historią Liny. Podkreśla, że Gaga pochodzi z bogatej rodziny, w której niczego nie brakowało. Mimo udanego dzieciństwa, prawdą jest to, że Lady Gaga zmagała się z anoreksją i bulimią, do czego otwarcie się przyznaje. Lina natomiast była córką imigrantów i miała ciężkie życie.

Przedstawiciele wytwórni Lady Gagi nie komentują całej sprawy. Matka Liny natomiast podkreśla, że nie nagłaśnia tego dla pieniędzy. Chce jedynie, aby wszyscy poznali prawdę. Jedna z teorii spiskowych głosi, że Lina Morgana i jej historia została wymyślona. Wszystko po to, aby wokół Lady Gagi było głośno i aby jej kariera szybko wystartowała. Jak jest naprawdę? Historia wydaje się mało prawdopodobna, ale jak wiadomo nie od dziś - teorie spiskowe cieszą się dużą popularnością i są stale wymyślane.

Najnowsze