Lady Gaga w piosence do filmu Top Gun: Maverick. Kiedy premiera singla Hold My Hand?

i

Autor: Materiały prasowe

Lady Gaga w piosence do filmu Top Gun: Maverick. Kiedy premiera singla Hold My Hand?

2022-04-28 12:50

Lady Gaga napisała piosenkę "Hold My Hand" na potrzeby wielkiej kinowej produkcji „Top Gun: Maverick” z Tomem Cruise'em w roli głównej, a jej premierę wyznaczono na 3 maja. Premiera filmu „Top Gun: Maverick” w kinach już 27 maja. Nie jest to pierwszy utwór, który gwiazda popu stworzyła na potrzeby filmu! Jak poradziła sobie piosenkarka?

Lady Gaga w piosence do „Top Gun: Maverick”. Utwór „Hold My Hand” został napisany specjalnie do filmu i będzie go można usłyszeć w różnych momentach. Za produkcję nagrania „Hold My Hand” odpowiadają Lady Gaga i BloodPop, których wspomagał Benjamin Rice. Ponadto, filmowa wersja piosenki wzbogacona została o produkcję i aranżację Harolda Faltermyera i Hansa Zimmera. Dla Lady Gagi „Hold My Hand” to powrót do piosenek filmowych. Przypomnijmy bowiem, że gwiazda odpowiadała za utwory, które znalazły się na soundtracku „Narodzin gwiazdy” (2018). Ścieżka muzyczna zapewniła artystce Oscara, dwie nagrody Grammy, statuetkę BAFTA, Złoty Glob oraz wyróżnienie Critics' Choice. Przed premierą „Hold My Hand”, Lady Gaga zapowiadała nadchodzący singiel, publikując w mediach społecznościowych fragment tekstu.

 ZOBACZ TAKŻE: 365 dni: Ten dzień - piosenki z filmu. Michele Morrone, Bryska i inni

„Top Gun: Maverick” - kiedy w kinach?

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy pilotów szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego przyjaciela,  Nicka "Goose'a" Bradshawa. Nick zginął podczas jednej z misji.Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali  wybrani do niebezpiecznej misji. W filmie zobaczymy m.in. Toma Cruise’a, Milesa Tellera, Jennifer Connelly, Jona Hamma, Eda Harrisa oraz Vala Kilmera. Film wejdzie do kin 27 maja

Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5