Lady Gaga - płyta Chromatica to album, na który czekali wszyscy! Dlaczego?

2020-05-28 17:10 MK
Lady Gaga
Autor: Universal Music Polska

Po niespełna dwóch latach od zaprezentowania światu oficjalnej ścieżki dźwiękowej do filmu Narodziny Gwiazdy i blisko czterech od wydania ostatniego albumu studyjnego Joanne, Lady Gaga powraca z nowym krążkiem. Chromatica, bo taki tytuł nosi najnowsze dzieło wokalistki to projekt, na który czekali wszyscy jej fani. O szczegółach wydawnictwa przeczytacie na ESKA.pl.

Lady Gaga - nowa płyta Chromatica to dokładnie to, na co czekali wszyscy Little Monsters. Mother Monster powróciła do korzeni i nagrała album pełen przebojowych numerów, które z pewnością rozkręcą niejedną imprezę. Już pierwsze zapowiedzi krążka sugerowały, że po Lady Gadze z czasów Joanne nie ma śladu. Artystka najpierw zaskoczyła mocno elektronicznym kawałkiem Stupid Love, w którym mocno słychać wpływ producenta BloodPopa (stworzył między innymi Friends od Justina Biebera),a następnie zaprezentowała długo wyczekiwany duet z jedną z najpopularniejszych wokalistek młodej generacji Arianą Grandę. Wspólny numer piosenkarek nosi tytuł Rain On Me, a nakręcone do niego wideo wciąż podbija sieć. Klip wygenerował ponad 50 milionów w zaledwie pięć dni. Piosenka Rain On Me znajduje się też aktualnie w propozycjach do 2 x Gorąca 20 i od was zależy, czy pojawi się w notowaniu.

Album Chromatica to szósty album Lady Gagi. Płyta miała pojawić się już 10 kwietnia, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, datę wydania przełożono na 29 maja. Krążek w Polsce ukaże się pod patronatem Radia ESKA, a na ESKA.pl znajdziecie million reasons, dlaczego warto go posłuchać. No dobra, może nie million, ale wystarczające trzy, by zostać zachęconym do odwiedzenia Chromatiki, gdzie jak mówi sama Gaga, każdy jest sobie równy.

Wywiad z Viki Gabor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Powrót do korzeni

Niedługo po wydaniu kawałka Stupid Love, Lady Gaga zapowiedziała, że jest gotowa ponownie rozpalić wszystkie parkiety na całym świecie, tak jak zrobiła to w 2008 roku, z impetem wkraczając do show-biznesu. Słowa dotrzymała! Chromatica to album pełen energicznych numerów, nawiązujących do stylistyki lat dziewięćdziesiątych.

Topowi producenci

Lady Gaga jest artystką, która na przestrzeni lat tak mocno utrwaliła swoją pozycję w popkulturze, że dziś współpracuje tylko z najlepszymi. Wśród producentów, którzy odpowiadają za tak świeże i zaskakujące brzmienie Chromatiki znaleźli się między innymi BURNS oraz BloodPop, a także legenda popu - Max Martin.

Niezwykłe duety

Nagrywając Chromatikę, Lady Gaga zadbała też o doborowe towarzystwo. Gwiazda zaprosiła do współpracy najpopularniejszą obecnie wokalistkę Arianę Grande, szalenie popularny zespół k-pop BLACKPINK oraz swojego przyjaciele, legendę popu Eltona Johna.

Najnowsze