Kygo serwuje tropikalną wersję wielkiego hitu Jacksona. Say Say Say zachęca do tańca!

i

Autor: Photo@JohannesLovund / Kygo / Sony Music Kygo serwuje tropikalną wersję wielkiego hitu Jacksona. Say Say Say zachęca do tańca!

Kygo serwuje tropikalną wersję hitu Jacksona. Say Say Say zachęca do tańca!

2023-03-31 8:48

Kygo po tym, gdy wydał kilka solowo opracowanych utworów i stały się one hitami, postanowił sprawdzić się jako producent odświeżający kultowe przeboje. Pokochał tworzyć nowe wersje kultowych hitów. Skorzystał z niepublikowanych sampli należących do Whitney Houston i stworzył utwór Higher Love. Później odświeżył piosenkę What's Love Got To Do with It od Tiny Turner, a następnie tchnął kolejne życie w singiel Hot Stuff, Donny Summer. Teraz czas na jeszcze coś mocniejszego i... królewskiego!

Kygo wprawił swoich fanów w osłupienie, gdy 2 lipca 2022 roku, podczas festiwalu organizowanego na Ullevaal Stadion w Oslo, zagrał klubową wersję utworu Say Say Say. Bardziej czujni wyciągnęli telefon i zaczęli nagrywać nową odsłonę tego kultowego przeboju. Norweski producent 19 dni później powtórzył swoją niespodziankę wrzucając remake do swojego seta grając w Meksyku. Od tamtego czasu zniecierpliwieni miłośnicy jego talentu wyczekiwali na oficjalną premierę tajemniczego remixu i słuchali jego urywków w sieci. Tych było całkiem sporo. Kygo od wakacji 2022 wydał single Never Really Loved Me, Lost Without You, Woke Up In Love i przede wszystkim cały album Thrill of the Chase z piosenką Love Me Now, którą po raz pierwszy na żywo zagrał podczas Fest Festivalu w Chorzowie. Tyle piosenek, ale o nowej wersji Say Say Say, nie było mowy. Aż do teraz! Kyrre Gørvell-Dahll po ponad półrocznym oczekiwaniu swoich słuchaczy wrócił z bardzo dobrymi informacjami. Udało się ustalić szczegóły i podpisać papiery na to, by widniał jako artysta, który stworzył oficjalny remake kultowego przeboju wydanego w oryginale w październiku 1983 roku. Za partie wokalne odpowiadają dwaj legendarni artyści, Paul McCartney i Michael Jackson.

Koncerty w Polsce 2023 - kto i kiedy wystąpi? Kalendarz z najważniejszymi koncertami!

Kygo na Fest Festival 2021: tropikalna energia zawładnęła Chorzowem! Mocne zakończenie imprezy

Kygo - nowa wersja Say Say Say 2023

Kygo dopiął swego i mógł oficjalnie wydać nową wersję piosenki Say Say Say. Utwór zaczyna się dropem i pociętym wokalem Jacksona. Zwrotkę, tak jak w oryginale zaczyna Paul McCartney i brzmi to niemal identycznie. W tle słyszalny jest jednak charakterystyczny dla Kygo bit - podobny do tego z hitu Remind Me To Forget You z 2018 roku. Następnie mamy przedrefren, który buduje napięcie do potężnego refrenu. Zaczyna się on od pociętego wokalu Jacksona, z rozpędzającym się dropem. Trwa to około 32 sekundy, po czym dostajemy zwrotkę króla muzyki popularnej, Michaela Jacksona. Później znów przedrefren, ale nie ma już budowania mocnego refrenu. Dostajemy go od razu. Sam remake Say Say Say trwa 2 minut i 55 sekund. Idealny czas na to, by odtwarzać piosenkę w pętli. Co więcej tempo nowej wersji jest dokładnie takie samo, jak oryginalnej, czyli 116 bpm. Tym samym to już trzecia oficjalna przeróbka, która wyszła ze studia z Bergen w Norwegii. Wcześniej tchnął drugie życie w piosenki Hot Stuff i What's Love Got To Do with It. Remake Say Say Say usłyszycie w Radiu ESKA już 31 marca 2023. Brzmi doskonale i tylko od Was zależy, czy zostanie hitem tej wiosny.

Say Say Say - o czym jest piosenka?

Piosenka Say Say Say oficjalnie została napisana na przełomie kwietnia i maja 1981 roku. Wydana została jednak dopiero w październiku 1983 roku. Singiel promuje album Pipes of Peace, angielskiego piosenkarza, Paula McCartneya. Numer wyprodukował George Martin, którego nazywało się "Piątym Beatlesem". To właśnie on był bardzo zaangażowany w tworzenie utworów dla tej legendarnej grupy. Singiel Say Say Say w oryginale stał się numerem 1 w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Kanadzie, Szwecji, a w Wielkiej Brytanii dotarł na miejsce 2. Biograf McCartneya, Ray Coleman, zapewnił, że większość tekstu piosenki została napisana przez Jacksona. Całość jednak nagrali w domu Brytyjczyka.

Nowości Muzyczne 2023 - NOWE HITY, GORĄCE PREMIERY, PŁYTY i ZAPOWIEDZI

McCartney chciał stworzyć Say Say Say tak, by był to jak najbardziej jego przebój, bez udziału osób trzecich. W utworze grał na kilku instrumentach, w tym na perkusji, syntezatorze i gitarze. To piosenka o oczekiwaniu, niespełnionej miłości i pragnieniu bycia u boku ukochanej osoby. To też opowieść o braku wiary w szczerość uczucia. Co mogę zrobić, dziewczyno, żeby do ciebie dotrzeć, wiesz, że płaczę, mówi podmiot liryczny. A co się dzieje w teledysku? Pokazuje on historię o pary oszustów, którzy sprzedają cudowny elikisir. Sprzedawca, w którego rolę wcielił się McCartney oferuje Jacksonowi eliksir i twierdzi, że gwarantuje on, że da ci siłę wściekłego byka. Jackson wypija eliksir i wyzywa dużego mężczyznę na siłowanie się na rękę. Po tym, jak Jackson wygrywa sfałszowany konkurs, tłum ludzi idzie naprzód i kupuje eliksir.

Sonda
Kygo - Say Say Say: podoba Ci się nowa wersja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE