Kuriozalne rady z TikToka. Tego lepiej nie róbcie!

i

Autor: Canva

Kuriozalne rady z TikToka. Tego lepiej nie róbcie!

2022-09-15 10:04

Trend z TikToka robi furorę, a lekarze ostrzegają! Choć rady z TikToka często są bardzo oryginalne i ułatwiają życie, to nie zawsze są bezpieczne. Są hacki, którym specjaliści mówią stanowcze nie! Stosowanie ich może być tragiczne w skutkach.

Niebezpieczne trendy z TikToka stają się coraz bardziej popularne również w Polsce. Aplikacja serwuje nam codziennie setki, jak nie tysiące porad dotyczących m.in. zdrowia, urody i gotowania. Możemy na niej znaleźć śmieszne filmiki, ulubione piosenki i zabawne historyjki. Jednak to nie wszystko. TikTok jest pełen kuriozalnych protipów, hacków i porad. Popularne hacki z TikToka mogą poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Choć na TikToku możemy znaleźć sporo przydatnych informacj, to eksperci alarmują, że aplikacja jest także zbiorem pomysłów, które nie zawsze warto testować w prawdziwym życiu. Zaniepokojeni specjaliści uważają, że wiele z nich może prowadzić do chorób i problemów zdrowotnych.

Polski TikTok podbije świat? To platforma łącząca edukację z zabawą

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

1. Lekarze ostrzegają, by uważać na produkt na podwójny podbródek, który jest promowany na TikToku. Wiele osób ma kompleksy dotyczące swojego wyglądu. Często jest to m.in. figura, nos, włosy czy usta. Dla niektórych prawdziwym utrapieniem jest także podwójny podbródek. Z pomocą przychodzą filmiki z TikToka namawiające do zakupienia urządzenia, którego stosowanie ma pomoc zredukować tkankę tłuszczową w okolicach podbródka. Zaciskanie pankowej kulki ma pomóc z wyćwiczeniu mięśni szczęki i zlikwidować drugi podbródek. Zdaniem lekarzy korzystanie z takiego urządzenia może być bardzo niebezpieczne. Po takich ćwiczeniach powinniśmy spodziewać się bólu stawów i zwiększonej sztywności szczęki. Natomiast osiągnięcie takich efektów, jakimi chwalą się twórcy TikToków jest co najmniej bardzo mało prawdopodobne.

2. Prozdrowotne zaklejanie ust na noc ma korzystny wpływ na zdrowie? Zdaniem ekspertów ciężko o wymyślenie bardziej kuriozalnej rady. Lifehack "Mouth taping" sugeruje, że zaklejanie ust za pomocą taśmy lub plastra na noc pomoże w zniwelowaniu chrapania. Osoby, które zastosują się do tego trendu miałyby obudzić się z mniejszym uczuciem suchości w gardle. Lekarze nie ukrywają przerażenia, kiedy słyszą o tym ekstremalnym sposobie. Według nich zaklejanie ust na noc jest całkowitą głupotą. To może okazać się tragiczne w skutkach dla osób cierpiących na bezdech senny. Dodatkowo hack może podrażniać skórę wokół ust.

Sonda
TikTok - korzystasz z apki?

3. Specjaliści ostrzegają także przed trendem dla osób, które mają tłustą skórę. Mogą one uszkodzić ciało! Zgodnie z zaleceniami z TikToka powinniśmy używać balsamu kalaminowego na duże partie twarzy lub całą jej powierzchnię, przed nałożeniem podkładu. Ten beauty hack ma zapobiegać niszczeniu makijażu przez sebum. Eksperci mówią tej radzie stanowcze nie i ostrzegają, że takie rozwiązanie może prowadzić do uszkodzeń skóry. Kalamina jest mieszanką tlenku żelaza i tlenku cynku, którą stosuje się zewnętrznie w leczeniu podrażnień skóry i świądu, a nie bazą pod makijaż.

Tak nie można się opalać! Ekspert ostrzega przed niebezpiecznym trendem na Tiktoku

4. Dość już o urodzie. Skupmy się teraz na trendzie związanym z jedzeniem. Popularny filmik dotyczący posiłku dla najmłodszych bije rekordy popularności na TikToku. Chodzi o "mini jajka". Zgodnie z zaleceniami najpierw należy zamrozić surowe jajka w skorupkach, następnie je obrać, pokroić w plastry, a na koniec podsmażyć na patelni. Lekarze alarmują, żeby nie robić tego dzieciom! Zamrażanie jajek w skorupkach może być bardzo niebezpieczne dla najmłodszych. Przed robieniem tego przestrzega nawet FDA, czyli amerykańska Agencja Żywności i Leków. Jajko zamarza, rozszerza się, co może doprowadzić do pęknięcia skorupki i wewnętrznej błony. To z kolei umożliwia bakteriom swobodne wniknięcie do jaja i zanieczyszczenie go

5. Spray na komary za prawie 300 złotych? Tak, jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie triku z TikToka polegającego na odstraszaniu komarów za pomocą perfum Victoria's Secret. Na szczęście to jeden z tych lifehacków, który nie szkodzi zdrowiu. Jednak czy nie lepiej wykorzystać perfumy na lepszą okazję?