Tak nie można się opalać! Ekspert ostrzega przed niebezpiecznym trendem na Tiktoku

2022-08-02 11:57
 TikTok
Autor: pexels/Andrea Piacquadio, screen z tiktoka/miriammroivili

Beauty influencerka zdradziła na TikToku co robi, żeby mieć złocistą i równomierną opaleniznę. Lekarze, którzy to zobaczyli od razu zaapelowali, by nie powielać jej rozwiązania. Ostrzegli, że w taki sposób możemy sobie mocno zaszkodzić!

Nowy trend z TikToka robi furorę, a lekarze ostrzegają! Lśniąca, opalona skóra latem to marzenie wielu kobiet. Dlatego spora część osób w wakacje decyduje się na stosowanie samoopalaczy. Bardzo szybko można przekonać się, że nie jest to najlepszy sposób, na równomierną, wyglądającą na naturalnie złocistą opaleniznę. Samoopalacze mogą zostawiać smugi, przez co skóra nie wygląda już tak dobrze. Jednym z hitów na TikToku, które bije rekordy popularności, jest oryginalny sposób na opalanie. Beauty influencerka zdradziła, co robi, żeby mieć złocistą i równomierną opaleniznę. Film na TikTok'u, na którym influencerka aplikuje miksturę, ma ponad 430 tysięcy serduszek i staje się coraz bardziej popularny. Wielu użytkowników wyraża również chęć wypróbowania tej metody. Okazuje się jednak, że trend z TikToka może nam zaszkodzić. Lekarze ostrzegają, aby nie brać przykładu z tiktokerki..

TikTok Music - co to jest i kiedy premiera? Nowa aplikacja rzuci wyzwanie muzycznym gigantom?

Trend z TikToka - opalanie

Hit TikToka pokazuje jak kobieta łączy ze sobą wodę, która przyciąga promienie słoneczne z kremem nawilżającym. Następnie nakłada miksturę na skórę. Robi to zarówno przed, jak i po wystawieniu swojego ciała na słońce. Według niej to idealne rozwiązanie, by cieszyć się piękną opalenizną. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tiktokerka nie używa żadnych filtrów przeciwsłonecznych..

Zmysłowy taniec panny młodej nie wszystkim się spodobał. Babcie były w szoku

Niebezpieczny wiral na Tiktoku - tego nie rób!

Lekarze apelują, aby nie brać przykładu z tiktokerki! Podkreślają, że bez ochrony można poważnie zwiększyć ryzyko oparzeń słonecznych. Mogą one następnie prowadzić do raka skóry, czyli czerniaka. Eksperci zalecają nakładanie kremu z SPF 30 lub 50, a nawet wyższym na 15 minut przed wyjściem na słońce. Lekarze mówią nie opalaniu z TikToka! Eksperci ostrzegają przed powielaniem niebezpiecznego wakacyjnego trendu, gdyż jego skutki mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze